Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2014, 11:20

Znakomity debiut Thiefa. Top 10 UK (23 lutego - 1 marca)

Thief został w ubiegłym tygodniu liderem sprzedaży handlu detalicznego w Wielkiej Brytanii, jak donosi organizacja Charttrack, zajmująca się badaniem tamtejszego rynku. Zobacz jakie jeszcze tytuły cieszyły się zainteresowaniem Anglików.

Nic tak dobrze nie robi listom przebojów jak nowe premiery. A ubiegły tydzień obfitował w debiuty, które choć nie do końca spełniły oczekiwania graczy, to jednak wyraźnie zaznaczyły swoje istnienie. Brytyjski Charttrack zajmujący się zbieraniem danych o sprzedaży gier na terenie wysp obrazowo zatytułował towarzyszące zestawieniu dane: “Złodziej skradł koronę”. Trochę szkoda, bo to byłby idealny tytuł dla tego niusa, a tak muszę zadowolić się czymś znacznie mniej błyskotliwym. Niemniej warto wiedzieć, że gra Thief jest jak na razie drugim najlepiej sprzedającym się tytułem tego roku, ustępując jedynie piłce nożnej od EA, czyli FIFA 14. Co jeszcze ciekawsze, przygody Garreta w wersjach na konsole nowej generacji stanowiły aż 75% sprzedaży. Może świadczyć to o dwóch rzeczach. Albo gracze naprawdę z utęskinieniem czekali na kolejnego Thiefa, albo posiadacze PlayStation 4 i Xboksa One z braku laku łapią się czego popadnie. Prawda pewnie leży, jak zwykle, gdzieś pośrodku.

Drugą nowością w notowaniu jest znajdujące się na czwartym miejscu Plants vs Zombies: Garden Warfare, które dostępne jest jedynie na maszynach Microsoftu. Pierwszą dziesiątkę zamyka Castlevania: Lords of Shadow 2, notując tym samym słabszy start od “jedynki”.

Poza poniższą listą, na pozycji trzynastej zadebiutowało Tales of Symphonia: Chronicles na PS3, a przeznaczony na Nintendo 3DS Senran Kagura Burst trafił na miejsce trzydzieste ósme.

1.

Thief

2.

The LEGO Movie Videogame

3.

FIFA 14

4.

Plants vs Zombies: Garden Warfare

5.

Call of Duty: Ghosts

6.

Battlefield 4

7.

LEGO Marvel Super Heroes

8.

Minecraft: Xbox 360 Edition

9.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

10.

Castlevania: Lords of Shadow 2

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Thief

Thief