Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 28 września 2020, 12:50

autor: AlexB

Zmiany w Wiedźminie Netflixa - nowy aktor w roli Eskela

Dowiedzieliśmy się, kto zastąpi Thuego Ersteda Rasmussena w roli Eskela w drugim sezonie serialu Wiedźmin od platformy Netflix. Będzie to znany między innymi z serialu Wiktoria Basil Eidenbenz.

Miniony tydzień przyniósł drobne przetasowania w obsadzie serialowego Wiedźmina od platformy Netflix. W konsekwencji zmian w harmonogramie zdjęć spowodowanych epidemią koronawirusa duński aktor Thue Ersted Rasmussen został zmuszony do rezygnacji z roli Eskela. Jak sam przyznał w oficjalnym oświadczeniu na Instagramie, uczynił to z ciężkim sercem, gdyż widział zaangażowanie i pasję wszystkich osób związanych z projektem i to, co przeżył na planie, nazwał „prawdziwie inspirującym doświadczeniem. W wyniku tego zamieszania producenci zostali zmuszeni do szybkiego zorganizowania zastępstwa. Serwis Deadline podaje, że zostało ono już znalezione. Nowym odtwórcą oszpeconego wiedźmina ze szkoły Wilka został pochodzący ze Szwajcarii Basil Eidenbenz.

Zmiany w Wiedźminie Netflixa - nowy aktor w roli Eskela - ilustracja #1
Oto nowy odtwórca roli Eskela w Wiedźminie od Netflixa.

W swojej karierze Eidenbenzowi udało się już wystąpić w kilku znanych produkcjach. Mowa tu chociażby o serialu Wiktoria od brytyjskiej stacji ITV, w którym wcielił się w rolę Lohleina, a także oscarowej Faworycie, gdzie mogliśmy go zobaczyć jako lokaja. Aktor ten od początku był wymieniany jako jeden z faworytów do przejęcia roli Eskela po Rassmusenie. Czy się w niej sprawdzi? O tym przekonamy się najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Przypominamy, że prace nad kontynuacją serialowego Wiedźmina wystartowały na początku tego roku, lecz w marcu zostały zawieszone z powodu wspomnianej epidemii koronawirusa. Wznowiono je nieco ponad miesiąc temu. Eskel będzie jedną z kilku nowych postaci, które pojawią się w drugim sezonie. Prócz niego na ekranie zobaczymy chociażby Vesemira (w tej roli Kim Bodnia), Lamberta (Paul Bullion), Coëna (Yasen Atour), Nivellena (Kristofera Hivju) czy Francescę Findabair (Mecia Simson). Prócz nich w swoich rolach z pierwszego sezonu powrócą między innymi Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan oraz Joey Batey.

  1. Serial Wiedźmin na platformie Netflix
  2. 9 rzeczy, których zabrakło w 1. sezonie Wiedźmina

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.