Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 października 2018, 14:15

autor: AlexB

Zdjęcia do World War Z 2 rozpoczną się latem przyszłego roku

Producencki duet Dede Gardner i Jeremy Kleiner zdradził w rozmowie z magazynem Variety, że zdjęcia do kontynuacji World War Z rozpoczną się w czerwcu 2019 roku. Film wyreżyseruje David Fincher, a w głównej roli ponownie ujrzymy Brada Pitta.

Po kilku latach perturbacji w końcu poznaliśmy termin rozpoczęcia zdjęć do World War Z 2. W rozmowie z dziennikarzem magazynu Variety duet producencki Dede Gardner i Jeremy Kleiner zdradził, że ekipa wejdzie na plan kontynuacji ekranizacji powieści Maksa Brooksa w czerwcu 2019 roku. Wybór takiej daty jest najprawdopodobniej spowodowany innymi zobowiązaniami twórców produkcji. Reżyser David Fincher (Siedem, The Social Network) pracuje na razie nad drugim sezonem serialu Mindhunter, natomiast grający główną rolę Brad Pitt odtwarza postać Cliffa Bootha w nowym filmie Quentina Tarantino Once Upon a Time in Hollywood.

Czy World War Z 2 poradzi sobie w kinach, gdy moda na zombie już powoli przemija? - Zdjęcia do World War Z 2 rozpoczną się latem przyszłego roku - wiadomość - 2018-10-10
Czy World War Z 2 poradzi sobie w kinach, gdy moda na zombie już powoli przemija?

World War Z z 2013 roku opowiada o światowej pandemii zombie widzianej oczami Gerry'ego Lane'a (w tej roli Brad Pitt), byłego śledczego ONZ, który aby ochronić swoją rodzinę musi wrócić do starego życia i odnaleźć źródło niebezpiecznego wirusa. Fabuła kontynuacji nie jest jeszcze znana, lecz wiadomo, że będzie ona skupiała się na dalszych losach głównego bohatera „jedynki”.

Choć pierwsza część World War Z w reżyserii Marca Forstera nie została przyjęta jakoś specjalnie entuzjastycznie, miała szczęście trafić w sam środek mody na żywe trupy. W konsekwencji zarobiła całkiem sporą sumę pieniędzy. Nic zatem dziwnego, że zaledwie kilka miesięcy po premierze producenci zdecydowali się zapowiedzieć kontynuację. Tę stworzyć miał J.A. Bayona, który jednak ostatecznie zrezygnował z tego zadania na rzecz Jurassic World: Upadłego królestwa. Jego następcą został David Fincher, a za scenariusz ma odpowiadać Dennis Kelly (serial Utopia). Połączenie tych dwóch nazwisk daje nadzieję na produkcję co najmniej intrygującą. Wszelkie oczekiwania zweryfikuje jednak dopiero rzeczywistość.