Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 lutego 2022, 13:32

autor: Ania Orzech

Zdjęcia do House of the Dragon zakończone. George R.R. Martin jest zachwycony efektem końcowym

Autor Pieśni Lodu i Ognia potwierdził, że zakończono zdjęcia do House of the Dragon. George R.R. Martin przyznaje również, że widział surowe fragmenty kilku odcinków i jest nimi zachwycony.

George R.R. Martin – autor serii powieści fantasy Pieśń Lodu i Ognia, na której oparty jest serial Gra o Tron – na swoim blogu poinformował, że prace na planie filmowym Rodu Smoka właśnie dobiegły końca.

George R.R. Martin zachwycony pierwszym sezonem Rodu Smoka

Pisarz wspomniał, że widział kilka fragmentów surowych odcinków, a te zrobiły na nim bardzo pozytywne wrażenie:

Ekscytujące wieści z Londynu – poinformowano mnie, że zakończono zdjęcia do pierwszego sezonu Rodu Smoka. Tak, wszystkie dziesięć odcinków. Widziałem kilka z nich i kocham je.

Zwiastun serialu Ród Smoka:

Zobacz najnowszy plakat serialu

HBO udostępniło również nowy plakat serialu. Przedstawia jednego ze smoków Targaryenów:

Zdjęcia do House of the Dragon zakończone. George R.R. Martin jest zachwycony efektem końcowym - ilustracja #1
Źródło: HBO

Prace na planie zakończone. Co dalej?

W związku z zakończeniem zdjęć, pierwszy sezon Rodu Smoka trafi teraz do postprodukcji, co oznacza, że przed ekipą filmową jeszcze bardzo dużo pracy zanim serial HBO będzie mógł trafić na platformę streamingową.

George R.R. Martin zapewnia jednak, że warto czekać:

Scenariusz, reżyseria i praca aktorów wyglądają wspaniale. Mam nadzieję, że pokochacie to tak samo, jak ja. Ukłony kieruję w stronę showrunnera Ryana Condala, jego wspólnika Miguela Sapochnika oraz całego zespołu.

Kiedy premiera?

Na ten moment nie ogłoszono daty premiery Rodu Smoka. George R.R. Martin wspomniał jedynie, że wciąż jest „dużo pracy” i że trwająca pandemia „utrudnia planowanie”.

W kwestii premiery wypowiedział się także jeden z przedstawicieli platformy HBO, Casey Bloys, który w wywiadzie udzielonym Deadline mówi:

Jednym z wielu powodów, dlaczego staramy się zachować ostrożność jest to, że kręcimy naprawdę duży projekt podczas pandemii. Zwłaszcza teraz, gdy jesteśmy już na ostatniej prostej, gdzie towarzyszy nam ogromna ilość członków obsady i ekipy filmowej… Nie wiedzieliśmy kto może zrezygnować albo czy nie zostaniemy zamknięci, dlatego nie chcieliśmy deklarować ostatecznej daty premiery.

Mówi się, że Ród Smoka może zadebiutować na platformie HBO jesienią 2022 roku.