Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 października 2012, 11:37

Zbiórki na Nexus 2 i Timber and Stone oraz start serwisu Gambitious - Przegląd Kickstarterów (01/10/2012)

W najnowszym przeglądzie Kickstarterów omawiamy m.in. sukces Two Brothers, porażkę GUTS i start zbiórki na Nexus 2. Przybliżamy też pierwsze projekty na nowym serwisie Gambitious.

Zbiórki na Nexus 2 i Timber and Stone oraz start serwisu Gambitious - Przegląd Kickstarterów (01/10/2012) - ilustracja #1

Ostatnie miesiące to okres prawdziwego kickstarterowego szaleństwa. Stąd pomysł regularnego cyklu, który pomoże Wam w zorientowaniu się we wszystkim co ciekawego dzieje się na tym serwisie. Znajdziecie tu informacje o nowych projektach, udanych zbiórkach i spektakularnych porażkach.

Po zakończeniu kilku głośnych zbiórek sytuacja na Kickstarterze uległa wyraźnemu uspokojeniu. Natomiast sporo zamieszania wywołać może uruchomienie konkurencyjnego serwisu Gambitious. Działa on na podobnych zasadach, ale koncentruje się wyłącznie na grach. Wystartowało już na nim kilka projektów i te najciekawsze włączyliśmy do przeglądu. To jednak dopiero początek. Zapowiedziano już start zbiórek na Stronghold Crusader 2 oraz Earth No More, czyli skasowanej przed laty strzelanki studia 3D Realms. Rodzi się oczywiście pytanie, czy ktokolwiek o zdrowych zmysłach powierzy swoje pieniądze twórcom Duke Nukem Forever. Odpowiedź poznamy już wkrótce.

Sukcesy

Two Brothers

Zbiórki na Nexus 2 i Timber and Stone oraz start serwisu Gambitious - Przegląd Kickstarterów (01/10/2012) - ilustracja #2

Dobiegł końca Kickstarter Two Brothers, czyli stylizowanego na produkcję z pierwszego Gameboya zręcznościowego RPG. Autorzy prosili o skromne 6 tysięcy dolarów, a ostatecznie zebrali ponad 16 tysięcy. Gra pełnymi garściami czerpie z wczesnych odsłon serii The Legend of Zelda i pozwoli na zwiedzenie monochromatycznego świata fantasy. Wcielimy się w młodego wynalazcę, który podczas krótkiej śmierci klinicznej odkrywa, że zaświaty pełne są różnorodnych barw. Postanawia więc wyruszyć na wyprawę mającą na celu odnalezienie kolorów również w świecie żywych. Twórcy planują wypuścić swoje dzieło na PC oraz konsolę Xbox 360.

  1. Two Brothers – strona Kickstartera

Porażki

GUTS

Zbiórki na Nexus 2 i Timber and Stone oraz start serwisu Gambitious - Przegląd Kickstarterów (01/10/2012) - ilustracja #3

Porażką zakończył się Kickstarter turowego taktycznego RPG GUTS. Jego autorzy prosili o 60 tysięcy dolarów, a użytkownicy serwisu zadeklarowali raptem 10 tys. W rezultacie twórcy nie dostaną ani centa. Projektowi nie pomogło wypuszczenie wersji demonstracyjnej, ciekawe połączenie klimatów Dzikiego Zachodu ze steampunkiem, ani to, że głównym projektantem jest Chris Naga, który ostatnie osiem lat spędził w firmie Blizzard pracując nad systemami walki, umiejętności i run w Diablo III. Twórcy nie zamierzają się jednak poddawać i wciąż będą pracowali nad GUTS w czasie wolnym od swoich płatnych zajęć. Oznacza to po prostu, że produkcja potrwa znacznie dłużej niż to pierwotnie zakładano.

  1. GUTS – strona Kickstartera

Portas Aurora: Arrival

Fatalnie poradził sobie Kickstarter projektu Portas Aurora: Arrival, którego autorzy prosili o 25 tysięcy dolarów. Użytkownicy serwisu zadeklarowali jednak niecały tysiąc. Gra opisywana była jako kosmiczne RPG, które połączyłoby eksplorację z Escape Velocity Nova, turową mechanikę walki z Master of Orion 2 oraz system rozwoju postaci wzorowany na Final Fantasy Tactics. Gracze nie byli jednak zainteresowani sfinansowaniem tego typu produkcji.

  1. Portas Aurora: Arrival – strona Kickstartera

W toku

Nexus 2: The Gods Awaken

Zdecydowanie najciekawszym Kickstarterem uruchomionym w minionym tygodniu jest Nexus 2: The Gods Awaken, czyli kontynuacja wydanej osiem lat temu wspaniałej kosmicznej strategii Nexus: The Jupiter Incident. Autorzy proszą o 650 tysięcy dolarów, a zbiórka dobiegnie końca 28 października. Projekt oparty ma być tych samych fundamentach, co pierwowzór. Wciąż będzie to więc kosmiczna gra wojenna, w której nie znajdziemy żadnej budowy bazy, a zamiast tego otrzymamy oferujące masę taktycznej głębi gwiezdne bitwy. Twórcy zamierzają oczywiście wprowadzić wiele nowości. Wśród nich pojawią się m.in. jednostki psi, dysponujące nadludzkimi mocami oraz nowe rasy kosmitów. Ulepszony silnik umożliwi tworzenie statków z oddzielnych modułów, co pozwoli na znacznie większą swobodę w modyfikowaniu jednostek oraz sprawi, że w trakcie starć niektóre trafienia uszkodzą tylko konkretne sekcje, a nie cały kadłub.

  1. Nexus 2: The Gods Awaken – strona Kickstartera

Orbitor

W minionym tygodniu wystartował też Kickstarter projektu Orbitor. W tej zręcznościówce pokierujemy małą kosmiczną sondą badawczą eksplorującą nieznaną mgławicę. W jej wnętrzu znajdziemy obiekty wypełnione energią potrzebną do kontynuowania podróży. Aby ją wydobyć, konieczne ma być orbitowanie wokół nich. Zabawę urozmaicą zagadki logiczne. Gra opracowywana jest przez zespół Evil Aliens. Autorzy potrzebują minimum 60 tysięcy dolarów, a zbiórka dobiegnie końca 26 października.

  1. Orbitor – strona Kickstartera

Timber and Stone

Castle Story cieszyło się na Kickstarterze duża popularnością i teraz sukces ten chce powtórzyć kolejna sandboxowa strategia, czyli Timber and Stone. Gra skoncentruje się na budowie fortyfikacji i obronie ich przed armiami wrogów. Oparcie silnika na voxelach powoduje, że każdy element mapy będzie można zniszczyć, co powinno znacząco uatrakcyjnić oblężenia. Fundamentem rozgrywki ma być skomplikowany system ekonomiczny, przypominający takie serie jak Stronghold, Settlers czy Anno. Będziemy musieli m.in. budować farmy, szkolić rybaków i najmować myśliwych. Nasi podwładni zajmą się także wydobyciem surowców, wytwarzaniem przedmiotów oraz wznoszeniem budynków. Projekt musi zgromadzić do 26 października minimum 50 tysięcy dolarów.

  1. Timber and Stone – strona Kickstartera

Natomiast na serwisie Gambitious ruszyła zbiórka na Mushroom Men: Truffle Trouble, czyli pecetową platformówkę będącą kontynuacją gier wydanych w 2008 roku na Nintendo Wii i DS. Gra pozwoli nam na powrót do świata, w którym grzyby zyskały świadomość i utworzyły własną cywilizację. Tym razem większość akcji toczyć się będzie wewnątrz snów wojownika imieniem Pax. Zabawę uatrakcyjni spory zestaw zagadek logicznych. Autorzy potrzebują minimum 50 tysięcy dolarów, a zbiórka potrwa do 2 listopada.

  1. Mushroom Men: Truffle Trouble – na serwisie Gambitious

Train Fever

Kolejnym godnym uwagi projektem na serwisie Gambitious jest Train Fever. Jest to strategia, która projektowana jest jako duchowy spadkobierca Railroad Tycoon. Wcielimy się w szefa firmy kolejarskiej i naszym zadaniem będzie budowa torów, kupowanie pociągów i organizowanie zadań pracowników. Akcja rozpocznie się w 1850 roku. Z czasem rozwój techniki rozszerzy nasze opcje biznesowe, pozwalając zająć się również transportem samochodowym i organizacją ruchu w miastach. Autorzy potrzebują 300 tysięcy dolarów, co jest sumą wysoką, ale zbiórka dobiegnie końca dopiero za pięć miesięcy.

  1. Train Fever – strona na serwisie Gambitious