Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2020, 20:02

autor: Ender

Zapowiedziano strzelankę G.I. Joe: Operation Blackout

W październiku na konsolach oraz komputerach PC ukaże się gra G.I. Joe: Operation Blackout. Produkcja jest trzecioosobową drużynową strzelanką, która oparta została na licencji popularnej linii zabawek z serii G.I. Joe, a także tworzonych w latach 80. komiksach i animacjach z jej bohaterami.

Zapowiedziano strzelankę G.I. Joe: Operation Blackout - ilustracja #1

Dosyć niespodziewanie w serwisie IGN zapowiedziano grę G.I. Joe: Operation Blackout. Produkcja jest trzecioosobową drużynową strzelanką z dużą kampanią fabularną oraz wieloma trybami zabawy wieloosobowej. Tytuł ukaże się 13 października, równocześnie na konsolach PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One, a także komputerach PC.

G.I. Joe: Operation Blackout oparte jest w całości na licencji zabawek z serii G.I. Joe. Gra adaptuje historie oraz bohaterów pojawiających się w wyprodukowanych w latach 80. komiksach oraz serialu animowanym, promujących popularne wówczas plastikowe figurki i pojazdy. Gracze wcielają się w członków organizacji G.I. Joe, która walczy z przestępczym syndykatem Cobra, dążącym do przejęcia władzy nad całym światem.

Tytuł zaoferuje w sumie dwanaście grywalnych postaci, walczących po stronie zarówno drużyny Joe, jak i Cobry. Składającą się z osiemnastu misji kampanię fabularną przejdziemy w pojedynkę lub w trybie kooperacji dla dwóch osób, na podzielonym ekranie lub za pośrednictwem sieci. Twórcy przygotowali także tryb zabawy wieloosobowej, posiadający kilka standardowych wariantów rozgrywki PvP, w tym Capture the Flag oraz King of the Hill.

Deweloperem G.I. Joe: Operation Blackout jest firma GameMill Entertainment, specjalizująca się w tytułach opartych na licencjach, takich jak Nickelodeon Kart Racers i Cartoon Network: Battle Crashers, a także produkcjach łowieckich i wędkarskich. Co ciekawe, w swoim dorobku studio posiada także Big Rigs: Over the Road Racing, a więc jedną z „najgorszych gier w historii", która kilka lat temu była przebojem wśród gamingowych youtuberów i streamerów. Biorąc pod uwagę dorobek dewelopera, a także pierwszy zwiastun gry, możemy spodziewać się, że G.I. Joe: Operation Blackout będzie produktem typowo budżetowym.

  1. Oficjalna strona GameMill Entertainment