Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Big Rigs: Over the Road Racing (PC)
OkładkaBig Rigs: Over the Road Racing (PC)

Big Rigs: Over the Road Racing PC

Big Rigs: Over the Road Racing to tytuł z gatunku wyścigów, w których do rywalizacji używamy olbrzymich, osiemnastokołowych ciężarówek.

Wyścigi | ciężarówki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Big Rigs: Over the Road Racing Premiera PC

20listopada2003

producent: Stellar Stone wydawca: GameMill Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Big Rigs: Over the Road Racing

18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal

King of the Road

Big Mutha Truckers

Big Rigs: Over the Road Racing to tytuł z gatunku wyścigów, w których do rywalizacji używamy olbrzymich, osiemnastokołowych ciężarówek. Założenie jest takie: wcielamy się w postać kierowcy ciężarówki, którego zadaniem jest przewiezienie ładunku pod wskazany adres szybciej, niż zrobi to konkurencja. Pośpiech oznacza, w wielu przypadkach, łamanie przepisów drogowych, dlatego też niejednokrotnie na karku siedzi nam policja.

Do wyboru mamy cztery wozy: Thunder, Megaone, Thunderbull i Sunrise W12. W praktyce nie ma znaczenia który z nich wybierzemy, ponieważ nie widać żadnych różnic w sposobie prowadzenia poszczególnych pojazdów. Jednakże tylko dwie maszyny mają przyczepę na towary. Podobnie rzecz ma się z trasami, gdyż nazwy (Devil Passage 1 i 2, Forgotten Road, Nightride, Small Town Road) sugerują zróżnicowanie, a jednak w rzeczywistości są do siebie bardzo podobne.

Ścigamy się tylko z jednym rywalem i zawsze jest to rajd typu od punktu A do B. Samo sterowanie wozem ogranicza się do zwykłego wciskania klawiszy kierunkowych, gdyż żadnych innych czynności nie przewidziano. Całości obrazu dopełniają takie rzeczy, jak: niekoniecznie realistyczne przyspieszanie ciężarówek (nawet przy cofaniu), możliwość zjechania z trasy i błąkania się w nieskończoność etc.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 1,7 / 10 na podstawie 1182 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Big Rigs: Over the Road Racing: Odpowiednia dla każdego wieku.