Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2018, 09:07

Zapowiedziano Into the Abyss – nowy dodatek do EVE Online

W czasie imprezy EVE Fanfest studio CCP Games zapowiedziało kolejne rozszerzenie (wielką aktualizację) do EVE Online, zatytułowane Into the Abyss. Darmowy dodatek zadebiutuje w maju, w ramach obchodów 15-lecia gry.

EVE Online to jedno z najbardziej rozbudowanych MMO na rynku. - Zapowiedziano Into the Abyss – nowy dodatek do EVE Online - wiadomość - 2018-04-13
EVE Online to jedno z najbardziej rozbudowanych MMO na rynku.

EVE Online – kosmiczne MMO, w którym gracze budują imperia i toczą gigantyczne bitwy gwiezdne – doczeka się kolejnego dodatku. Będzie on zatytułowany Into the Abyss i zostanie udostępniony nieodpłatnie w maju 2018 roku. Twórcy planują uczcić za jego pośrednictwem piętnastolecie istnienia gry.

EVE Online: Into the Abyss zabierze graczy do tzw. Abbysal Deadspace (w wolnym tłumaczeniu Martwa Przestrzeń Otchłani) – zupełnie nowy zakątek galaktyki, pełen zagrożeń i dziwnych mieszkańców, którego eksplorowanie będzie świeżym doświadczeniem zarówno dla żółtodziobów, jak i weteranów z wieloletnim stażem gry. Gracze będą musieli wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, by poradzić sobie z serią nieprzewidywalnych zdarzeń, przetrwać i zdobyć cenny ładunek.

Centralnym motywem dodatku będą tzw. mutaplasmidy. Mogą być one łączone z istniejącymi modułami, potencjalnie niesamowicie zwiększając ich moc… albo kompletnie je niszcząc. Mutaplasmidy można będzie znaleźć wyłącznie w Otchłani, co zmusi eksploratorów do zgłębiania jej tajemnic. Porażka będzie oznaczała śmierć, a zagrożenia będą coraz większe… jednak wraz ze wzrostem ryzyka pomnoży się także bogactwo, które potencjalnie będziemy mogli zdobyć (oczywiście o ile w drodze powrotnej nie napadną nas piraci).

EVE Online jest jednym z najstarszych, wciąż aktywnych MMO. Gra zadebiutowała na rynku 6 maja 2003 roku i od tego momentu cieszy się niesłabnącą popularnością. Współtworzone przez graczy uniwersum stało się źródłem wielu sensacyjnych plotek i doniesień, które niejednokrotnie szokują osoby niezaznajomione z jego specyfiką. Pozostaje mieć nadzieję, że Into the Abyss tchnie w grę powiew świeżości i zaoferuje graczom sporo dobrej zabawy.

Ciekawostka: Na Kickstarterze ufundowano właśnie drugi tom książki Empires of Eve, opisującej historię wirtualnego uniwersum EVE Online. Już pierwszego dnia udało się zebrać 40 tys. dolarów – kilkukrotnie więcej od wymaganej kwoty (12,5 tys. dolarów). W Empires of Eve: Volume II znajdziemy kronikę wydarzeń z lat 2009-2016. Jej spisaniem zajmie się autor pierwszego tomu, Andrew Groen.

  1. Milionowe straty i prawdziwe zdrady – EVE Online to fenomen wśród gier
  2. EVE Online – strona oficjalna