Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2013, 14:13

Zapowiedziano grę Cosmonautica – kosmiczny symulator skupiony na handlu

Niezależne studio Chasing Carrots oficjalnie zapowiedziało przeznaczoną na pecety grę Cosmonautica. Będzie to symulator kosmiczny, w którym położony zostanie nacisk na ekonomiczny aspekt rozgrywki. Niestety, nie podano przewidywanego terminu wydania produkcji.

Niezależne niemieckie studio Chasing Carrots do tej pory mogło pochwalić się jedynie ubiegłorocznymi wyścigami pod tytułem Pressure. Teraz deweloper ogłosił swój kolejny projekt – na poły humorystyczny symulator kosmiczny o nazwie Cosmonautica. Docelową platformą sprzętową tytułu są pecety, choć twórcy nie wykluczają przygotowania w przyszłości konsolowej wersji. Niestety, nie wiemy, kiedy nastąpi debiut gry – ujawniono jedynie, że jest ona obecnie w stadium pre-alfa.

Cosmonautica będzie odznaczała się pewną dozą humoru.
Cosmonautica będzie odznaczała się pewną dozą humoru.
Cosmonautica w skrócie:
  • Dzieło niezależnego zespołu Chasing Carrots
  • Sandboksowy symulator kosmiczny skupiony na handlu
  • Istotne będzie zarządzanie swoim statkiem i jego załogą
  • W grze nie zabraknie humoru
  • Główną docelową platformą sprzętową są pecety
  • Nie znamy terminu ukończenia prac, aktualnie tytuł jest w fazie pre-alfa

W Cosmonautice wcielimy się w kapitana statku kosmicznego. Naszym zadaniem będzie zbudowanie małej firmy, skoncentrowanej przede wszystkim na międzygalaktycznym handlu. Graczowi przyjdzie zatem eksplorować galaktykę – składającą się z generowanych losowo układów gwiezdnych – i poszukiwać rozmaitych dóbr nadających się na sprzedaż. Będzie można także podejmować się rozmaitych zadań na stacjach i w portach kosmicznych, dodatkowo zwiększających przychód spółki. Nie zabraknie również walk toczonych w przestrzeni. Co ciekawe, oprócz głównego, sandboksowego trybu rozgrywki, w grze uświadczymy też możliwość rozgrywania pojedynczych scenariuszy – wraz z opcją samodzielnego ich tworzenia i dzielenia się nimi z innymi graczami.

Istotnyą częścią rozgrywki będzie wspomniany statek, wymagający tankowania i naprawiania oraz podlegający szeroko zakrojonym modyfikacjom – możliwe stanie się na przykład utworzenie na jego pokładzie laboratorium, które zajmie się opracowywaniem nowych technologii. Kolejny bardzo ważny element to załoga, wymagająca takich działań jak przydzielanie zadań jej członkom czy dbanie o ich wygodę i bezpieczeństwo. Ważne okaże się także nieustanne poszukiwanie lepiej wykwalifikowanych pracowników, przekładających się na sprawniejsze funkcjonowanie statku i całej firmy. Co więcej, będzie należało dbać o zgranie poszczególnych załogantów, aby uniknąć między nimi niesnasek, które odbiją się negatywnie na efektywności pracy.

Niestety, twórcy nie podzielili się żadnym zwiastunem ani obrazkami z zapowiedzianej produkcji. Osoby, które są zainteresowane jej wypróbowaniem, mogą uzyskać dostęp do wczesnej wersji, rejestrując się na oficjalnym forum dyskusyjnym gry.