Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2016, 13:55

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Distortions - surrealistyczną przygodę z elementami gier muzycznych

Portugalski zespół Among Giants zapowiedział przygodową grę akcji Distortions. Pokierujemy w niej młodą kobietą eksplorującą surrealistyczną krainę i wpływającą na jej kształt za pomocą magicznych skrzypiec.

Portugalskie studio Among Giants ujawniło swój następny projekt. Okazała się nim przygodowa gra akcji Distortions, która połączy klasyczne dla tego gatunku mechanizmy rozgrywki z elementami zaczerpniętymi z gier muzycznych. Obecnie twórcy mają w planach wyłącznie wersję na pecety. Produkcja wydawana będzie w modelu epizodycznym, a pierwszy odcinek trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku.

DISTORTIONS W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Among Giants
  • Gatunek: przygodowa gra akcji
  • Platformy: PC
  • Data premiery: początek 2017 r.

Gra opowiada historię młodej kobiety, która po wypadku samochodowym budzi się w szpitalnym łóżku w nieznanym miejscu. Po chwili zauważa, że czas stanął w miejscu, a zamrożone obiekty ożywają dopiero pod wpływem jej dotyku. Bohaterka szybko natrafia na ścieżkę i postanawia podążyć nią, gdziekolwiek ona poprowadzi. Nie będzie to bezpieczna wyprawa, gdyż świat na zewnątrz przeobraził się w surrealistyczną krainę, a na horyzoncie, na samym końcu drogi, majaczy spętana łańcuchami gigantyczna istota.

Podczas zabawy przez większość czasu akcję obejrzymy z kamery umieszczonej za plecami postaci. Świat ma mieć otwartą strukturę, więc w każdej chwili będziemy mogli zejść ze ścieżki i oddać się eksploracji, choć często okaże się to ryzykowne. Co pewien czas natrafimy również na sekcje wzorowane na platformówkach, gdzie będziemy mogli poruszać się tylko w dwóch wymiarach.

Zapowiedziano Distortions - surrealistyczną przygodę z elementami gier muzycznych - ilustracja #1

Podczas przygody bohaterka zostanie zmuszona do rozwiązywania zagadek i walki z wrogami. Oba typy wyzwań pokonamy za pomocą magicznych skrzypiec mogących kształtować rzeczywistość, np. poprzez przywoływanie nowych obiektów lub niszczenie już istniejących. Posługiwanie się tym instrumentem przypominać ma klasyczne gry muzyczne typu Guitar Hero, co oznacza, że będziemy musieli wciskać określone klawisze w odpowiednich momentach.

Ponadto surrealistycznej krainie towarzyszyć ma równoległa rzeczywistość, w której obowiązywać będą inne zasady. Bohaterka otrzyma moc swobodnego przemieszczania się między tymi wymiarami, a akcje wykonane w jednym z nich będą miały konsekwencje w drugim.

  1. Oficjalna strona gry
Zapowiedziano Distortions - surrealistyczną przygodę z elementami gier muzycznych - ilustracja #2
Zapowiedziano Distortions - surrealistyczną przygodę z elementami gier muzycznych - ilustracja #3
Zapowiedziano Distortions - surrealistyczną przygodę z elementami gier muzycznych - ilustracja #4
Zapowiedziano Distortions - surrealistyczną przygodę z elementami gier muzycznych - ilustracja #5