Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 27 lipca 2020, 13:30

autor: Karol Laska

Zack Snyder pracuje nad Justice League za darmo

Zack Snyder ma pełną kontrolę nad wersją reżyserską Ligi Sprawiedliwości i nie zamierza uwzględniać w niej scen nakręconych przez Jossa Whedona. Artysta pracuje nad produkcją całkowicie za darmo.

Zack Snyder pracuje nad Justice League za darmo - ilustracja #1
Snyder postawił się bezwzględnemu kapitalizmowi.

Zack Snyder’s Justice League to projekt bezprecedensowy. Za przemontowaną wersję filmu Warner Bros. będzie musiało zapłacić 30 milionów dolarów, a więc koszty produkcyjne nie są wcale takie małe. W związku z tym autor całego projektu przyznał się do tego, że pracuje pro bono. Dlaczego Snyder zgadza się na takie warunki? Na panelu Justice Con powiedział, że to jedyna taka szansa, a „darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby”.

W ramach wydarzenia San Diego Comic-Con twórca opowiedział także o ewentualnej implementacji dokrętek z oryginalnego Justice League Jossa Whedona (przypominamy, że Snyder musiał zrezygnować z montażu tej wersji filmu ze względu na sprawy rodzinne). Wypowiedź ta była nad wyraz agresywna i jasno określiła stanowisko reżysera:

Zniszczyłbym ten film. Spaliłbym go, gdybym tylko użył jakiegokolwiek ujęcia, którego sam nie nakręciłem. I to jest, k***a, fakt. Po prostu bym to wszystko roz*******ił.

Zack Snyder nie przebierał w słowach, ale na szczęście nie ograniczył się tylko do nich. Zaprezentował również wcześniej nieznaną fanom scenę, w której zobaczyć możemy spotkanie Alfreda z Supermanem. Niby nic specjalnego, ale należy podkreślić, że strój herosa różnił się kolorem od tego, który znamy. Barwy niebieskie i czerwone zostały zastąpione przez posępną czerń. Clarka Kenta w nowym wydaniu możecie zobaczyć na poniższym filmiku:

A kiedy i gdzie obejrzymy odświeżoną wersję Ligi Sprawiedliwości? W 2021 roku na platformie HBO Max. Będzie ona trwać ponad 214 minut.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.