Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 października 2021, 16:00

autor: Ignacy Kruk

Zac Efron i Russell Crowe zagrają w nowym filmie reżysera Green Book

Nowy film Petera Farrelly’ego zaoferuje oryginalne spojrzenie na realia wojny w Wietnamie. Prawdziwym clue produkcji będzie niezwykła historia Johna Donahue, który powodowany swoim przywiązaniem do przyjaciół na froncie postanawia zadbać o ich morale.

Tytuł kolejnego filmu Petera Farrelly’ego – The Greatest Beer Run Ever – zdaje się wskazywać, o czym opowie ta oparta na faktach produkcja, a przynajmniej sugeruje jej główny motyw.

Serwis Variety donosi, że główne role zagrają Zac Efron i Russell Crowe. Aktorzy biorą obecnie udział w zdjęciach do filmu realizowanych w Tajlandii, według twórców doskonale oddającej realia Wietnamu.

Filmowa adaptacja książki The Greatest Beer Run Ever Made: A True Story of Friendship Stronger Than War skupi się na postaci Johna „Chickie” Donahue. Weteran marines w 1967 roku wyrusza w podróż z Nowego Jorku do opętanego wojną Wietnamu. Celem wyprawy jest jakże chwalebna misja zaopatrzenia walczących w wojnie towarzyszy w… piwo.

Za scenariusz odpowiada duet Brian Currie (Green Book) i Pete Jones (Outing Riley), zaś produkcją zajmuje się studio Skydance Media. The Greatest Beer Run Ever obejrzymy na platformie Apple TV+. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona.