Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 14 sierpnia 2022, 10:26

autor: Adrian Werner

Z tym modem napiszecie magisterkę w Skyrimie

Ukazał się projekt Scholarship Of Skyrim, czyli modyfikacja pozwalająca na prowadzeni badań naukowych i pisanie o prac na ich temat w grze The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition.

Społeczność fanowska The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition nie przestaje zadziwiać swoją pomysłowością. Najnowszym projektem, który nas pozytywnie zaskoczył jest modyfikacja Scholarship Of Skyrim, która pozwala w grze zakosztować życia uczonego.

Mod wprowadza mechanizmy umożliwiające rozwój kariery akademickiej naszej postaci. Pozwala on wybrać temat dotyczący jednej ze starożytnych kultur, prowadzić nad nim badania, a na koniec napisać pracę o danym zagadnieniu. Każda opracowana w ten sposób księga zwiększa nasze statystyki związane z pracami naukowymi, pozwalając pisać coraz lepsze książki. Ponadto ukończenie projektu zapewnia małe pasywne bonusy do innych aspektów rozgrywki.

Badania możemy przeprowadzać zarówno w bibliotece Arcaneum, jak i eksplorując lochy cywilizacji, będącej tematem naszej pracy. Ponadto z modyfikacją do świata gry trafiło kilkunastu uczonych, którzy pomogą nam w badaniach, o ile wcześniej wykonamy dla nich określone zadania.

  1. Scholarship Of Skyrim –pobierz mod z naszego FTP (autor pozwala na hostowanie mirrorów)
  2. Oficjalna strona moda

Z tym modem napiszecie magisterkę w Skyrimie - ilustracja #1

Obecnie dostępna wersja Scholarship Of Skyrim oznaczona jest numerem 2.0. Projekt już teraz jest obszerny i dopracowany, a autor, czyli Zamio1, ma plany jego dalszego rozwoju. Chce m.in. wprowadzić dodatkowe tematy do badań (także te niezwiązane z dawnymi cywilizacjami) i nowych uczonych, z którymi możemy współpracować. Ma nadzieję również nadzieję na zaimplementowanie reakcji NPC-ów na stopień uczonego naszej postaci.

Warto na koniec wspomnieć, że twórca poleca zainstalowanie wraz z Scholarship Of Skyrim dwóch dodatkowych modyfikacji:

  1. Shops Sell Paper- prosty mod, który sprawia, że w sklepach możemy kupować papier. To ważne, gdyż potrzebujemy go do tworzenia ksiąg, a w niezmodowanej grze papier jest bardzo rzadkim surowcem.
  2. Writing Materials for Spell Research - Quill Fix – to mod zaprojektowany jako patch do innego projektu, ale można go zainstalować samodzielnie, aby uzyskać możliwość tworzenia przyborów do pisania za pomocą systemu craftingu.