Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2017, 08:44

Yomawari: Midnight Shadows - pierwsze konkrety o horrorze studia Nippon Ichi Software

Zespół Nippon Ichi Software ujawnił pierwsze informacje i screeny z gry Yomawari: Midnight Shadows, czyli horroru, który trafi jesienią tego roku na pecety oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Wersja anglojęzyczna ukaże się jesienią. - Yomawari: Midnight Shadows - pierwsze konkrety o horrorze studia Nippon Ichi Software - wiadomość - 2017-05-02
Wersja anglojęzyczna ukaże się jesienią.
YOMARAWI: MIDNIGHT SHADOWS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Nippon Ichi Software
  2. Gatunek: przygodowa gra akcji
  3. Platforma: PC, PS4, PSV
  4. Data premiery: jesień 2017 r.

Tydzień temu japońskie studio Nippon Ichi Software zapowiedziało Yomawari: Midnight Shadows, czyli kontynuację udanego horroru Yomawari: Night Alone z 2015 roku. Wtedy ograniczono się jednak do opublikowania logo gry i dopiero teraz ujawniono pierwsze konkrety oraz screeny.

Gra opowie historię dwóch dziewczynek imieniem Yui i Haru. Pewnego letniego wieczoru udają się one w góry, aby zyskać lepszy widok na pokaz sztucznych ogni. Gdy postanawiają wrócić, zapada noc i ciemności uniemożliwiają im znalezienie drogi do domu. Co gorsza, po dłuższej chwili błądzenia w mroku zostają rozdzielone.

Yomawari: Midnight Shadows - pierwsze konkrety o horrorze studia Nippon Ichi Software - ilustracja #2

Podczas zabawy będziemy eksplorowali miasto, które po zachodzie słońca uległo nienaturalnemu przeobrażeniu, i spróbujemy doprowadzić do spotkania dziewczynek. Kampania zawierać ma zarówno sekcje z perspektywy Yui, jak i Haru, a działania podjęte przez jedną z bohaterek będą miały wpływ na losy drugiej.

Ulice miasta patrolować mają różne duchy i potwory. Bohaterki będą praktycznie bezbronne, dlatego konieczne okaże się unikanie konfrontacji z wrogami. Światło latarki pozwoli nam wcześnie wykryć część zagrożeń, ale niektórzy przeciwnicy mają być niewidzialni. Ich bliskość spowoduje jednak słyszalny wzrost tętna postaci, ostrzegający przed niebezpieczeństwem. Zabawa nie ograniczy się do skradania. Często trzeba będzie ratować się ucieczką, a część duchów zneutralizujemy za pomocą różnorodnych przedmiotów.

Mapa gry będzie dwukrotnie większa niż ta z pierwszej części i tym razem obejmie także wnętrza budynków. Większość lokacji ukazana będzie z perspektywy izometrycznej, ale pojawią się również miejscówki, gdzie kamera umieszczona zostanie z boku.

Yomawari: Midnight Shadows zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita. W przeciwieństwie do Yomawari: Night Alone, które na pecety trafiło z dużym opóźnieniem, kontynuacja ukaże się na jednocześnie na wszystkie platformy sprzętowe. Premiera wersji anglojęzycznej zaplanowana została na jesień tego roku.

  1. Oficjalna strona gry