Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2017, 09:36

S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha - Developer’s Cut - ukazała się ulepszona wersja klasycznego moda

Grupa Dezowave wypuściła S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha - Developer’s Cut, czyli ulepszoną i rozszerzoną wersję popularnego moda rekonstruującego pierwotną wizję gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl.

Popularny mod S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha z 2014 roku doczekał się ulepszonej wersji nazwanej Developer’s Cut. Jest to produkcja samodzielna, co oznacza, że do działania nie wymaga posiadania S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Projekt ukazał się w formie ważącego 2,3 GB patcha 1.4002 do poprzedniego wydania modyfikacji. Musicie więc wpierw zainstalować edycję 1.3000, a następnie zaaplikować aktualizację. W późniejszym terminie autorzy wydadzą całość w jednej paczce.

W porównaniu z poprzednią wersją, Developer’s Cut oferuje masę ulepszeń. Zona tętni życiem, zmniejszono ilość pustych miejsc w świecie gry, poprawiono system handlowy, pogodę i mechanikę korzystania z broni, jak również ulepszono oprawę graficzną, poprzez zmianę systemu oświetlenia. Usunięto również masę błędów i niedoróbek.

S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha - Developer’s Cut - ukazała się ulepszona wersja klasycznego moda - ilustracja #1

Przypomnijmy, że mod odtwarza pierwotną wizję gry S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl. Studio GSC Game World porzuciło ją w 2005 roku i choć ostateczne wydanie okazało się przebojem, to wielu fanów zastanawiało się, jak prezentowała się wcześniejsza wersja. S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha dało odpowiedzieć na to pytanie, a przy okazji zaoferowało nam w praktyce nową grę z popularnej marki. Dla fanów cyklu jest to bezcenne, gdyż ostatnia oficjalna odsłona, czyli S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat, ukazała się w 2009 roku i na razie nie zanosi się, aby marka miała być w najbliższej przyszłości kontynuowana.

Warto na koniec wspomnieć, że autorzy S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha, czyli ludzie z grupy Dezowave, pierwotnie planowali wypuszczenie wersji nazwanej Developer’s Cut 20 marca, w dziesiątą rocznicę premiery S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, ale niestety im się to nie udało i musieliśmy poczekać trochę dłużej.

  1. Oficjalna strona grupy Dezowave