Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2018, 19:49

autor: Ender

Yakuza Kiwami 2 pojawi się na Zachodzie w sierpniu

Firma Sega ogłosiła, że Yakuza Kiwami 2 zadebiutuje w europejskich i amerykańskich sklepach w sierpniu tego roku. Produkcja, która dostępna będzie wyłącznie na PlayStation 4, jest kompletnym remakiem drugiej odsłony serii Yakuza, pierwotnie wydanej na PlayStation 2 w 2006 roku.

Dzięki świetnemu przyjęciu Yakuzy 0 oraz Yakuzy Kiwami, seria przeżywa obecnie zasłużony renesans na Zachodzie. Sega idzie więc za ciosem i jak się okazuje w tym roku planuje dostarczyć graczom nie tylko szóstą część cyklu, której premiera będzie miała miejsce w kwietniu. Deweloperzy zapowiedzieli właśnie, że do europejskich i amerykańskich sklepów trafi także Yakuza Kiwami 2. Debiut gry na PlayStation 4 wyznaczony został na 28 sierpnia. Jej sugerowana cena wyniesie 49,90 dolarów, a więc około 170 zł. Wiele sklepów otworzyło już lub w najbliższym czasie otworzy zamówienia przedpremierowe. Pierwsza partia fizycznych egzemplarzy dostępna będzie w steelbooku.

Przypomnijmy, że Yakuza Kiwami 2 to kompletny remake drugiej części epickich przygód Kazumy Kiryu, która pierwotnie pojawiła się na PlayStation 2 w 2006 roku. Główny bohater musi ponownie zmierzyć się z bossami japońskiego półświatka, walcząc o swoje dobre imię oraz przetrwanie klanu Tojo. Poza nowym silnikiem graficznym oraz odświeżonymi systemami rozgrywki, które korzystają z rozwiązań obecnych w szóstej odsłonie serii, gra posiadać będzie także poprawione i wierne tłumaczenie scenariusza oraz dialogów, a także pełny japoński dubbing. Jako bonus twórcy wprowadzają także wcześniej nieobecną minikampanię, w której możemy pokierować Goro Majimą, który jest faworytem fanów cyklu, poznając jego losy po zakończeniu Yakuzy Kiwami.

W tym roku otrzymamy aż dwie odsłony przygód Kazumy Kiryu - Yakuza Kiwami 2 pojawi się na Zachodzie w sierpniu - wiadomość - 2018-03-18
W tym roku otrzymamy aż dwie odsłony przygód Kazumy Kiryu
  1. Oficjalna strona Yakuzy Kiwami 2