Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2017, 16:49

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Xbox Game Pass - nowy abonament zapewni dostęp do ponad 100 gier

Firma Microsoft wkrótce uruchomi nową usługę, dającą dostęp do ponad 100 gier na Xboksa One i Windows 10 za niecałe 40 zł miesięcznie. Xbox Game Pass zadebiutuje wiosną bieżącego roku.

Firma Microsoft zapowiedziała nową usługę o nazwie Xbox Game Pass. W jej ramach, za 39,99 zł miesięcznie, otrzymamy dostęp do przeszło 100 gier na konsolę Xbox One oraz urządzenia działające pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. Co ważne, nie trzeba będzie posiadać złotego abonamentu, by korzystać z Xbox Game Pass, choć oczywiście do multiplayera będzie on niezbędny.

Xbox Game Pass - nowy abonament zapewni dostęp do ponad 100 gier - ilustracja #1

Gry Xbox Game Pass

Nie zdradzono wszystkich tytułów, ale mają to być zarówno produkcje w miarę świeże z Xboksa One, jak i starsze tytuły z Xboksa 360, które na nowszej konsoli uruchomimy dzięki wstecznej kompatybilności. Co miesiąc mają być dodawane nowe gry, czasami też z katalogu będą mogły wypaść niektóre pozycje. Wśród dostępnych tytułów znajdziemy chociażby Halo 5: Guardians, Payday 2, NBA 2K16 i inne gry od takich wydawców jak: 2K Games, 505 Games, BANDAI NAMCO Entertainment, Capcom, Codemasters, Deep Silver, Focus Home Interactive, SEGA, SNK CORPORATION, THQ Nordic GmbH, Warner Bros. Interactive Entertainment i Microsoft Studios.

W opublikowanym FAQ stwierdzono, że „gry w katalogu Xbox Game Pass będą dostępne do pobrania na konsolę Xbox One”, nie ma żadnego limitu związanego z liczbą pobieranych/ogrywanych jednocześnie produkcji (oczywiście nie licząc miejsca na twardym dysku), ale dostępne będą one tylko w ramach aktywnej subskrypcji. Po jej zakończeniu wszystkie tytuły znikną, choć postępy zostaną przypisywane do konta.

Nie wiadomo, jak zostanie rozwiązana kwestia Windowsa 10. Np. Halo 5: Guardians nie ma na PC-tach, więc wyjść jest kilka – albo będą dwie różne biblioteki (jedna dla XOne, a druga dla W10), albo wersje PC-towe będą tylko dodatkiem, a Xbox Game Pass będzie przeznaczone głownie dla graczy konsolowych. Sugeruje to zresztą drobny druczek na stronie akcji, głoszący, że: „Xbox Game Pass to subskrypcja oferująca gry na Xbox One, Xbox Play Anywhere i Xbox 360 ze wsteczną zgodnością dla użytkowników konsoli Xbox One”. Wychodzi na to, że na Windowsie 10 pogramy tylko w te tytuły, które należą do programu Xbox Play Anywhere, o ile oczywiście trafią one biblioteki Xbox Game Pass. Czekamy na stanowisko Microsoftu w tej sprawie.

Zniżki na zakup pełnych wersji

Abonament Xbox Game Pass uprawniać będzie także do zakupu gier ze swojego katalogu z 20% zniżką na „podstawkę” oraz 10% rabatem na dodatki. W przypadku dokonania takiej transakcji tytuł otrzymacie rzecz jasna na stałe i nie będziecie musieli się martwić, że kiedyś wyleci z oferty.

Termin premiery

Xbox Game Pass zadebiutuje pod koniec wiosny bieżącego roku, choć jeżeli posiadacie abonament Xbox Live Gold, to możecie liczyć na wcześniejszy dostęp – szczegóły na ten temat mamy poznać wkrótce.