Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2022, 17:24

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

High on Life stało się dużym hitem Xbox Game Passa

High on Life nie jest grą dla każdego (czego dowodem są mieszane recenzje), ale nie przeszkodziło jej to w zdobyciu ogromnej popularności w Game Passie.

Źródło fot. Steam
i

High on Life w dużej mierze opiera się na humorze kojarzonym z cenionym serialem Rick i Morty. Nie każdemu on pasuje (do tego stopnia, że niektórym krytykom znacznie pogorszył odbiór gry), dlatego widoczny jest dość duży rozstrzał w recenzjach. Wersja PC ma obecnie średnią ocen na poziomie 67% na podstawie 19 recenzji w serwisie Metacritic. To niezbyt imponujący wynik, ale zdaje się nie mieć większego znaczenia – i tak produkcja studia Squanch Games cieszy się dużą popularnością, szczególnie w usłudze Game Pass.

Na wysoką popularność humorystycznego FPS-a zwrócił uwagę specjalista od marketingu Xbox Games, czyli Aaron Greenberg. Pogratulował on twórcom High on Life na Twitterze, udostępniając post z informacją o sukcesie gry.

High on Life zajmuje obecnie pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych gier w usłudze Game Pass w przypadku wersji i PC, i konsolowej. Nieszczególnie gorzej jest również ze sprzedażą w sklepie Microsoftu. Wydanie na Xboxy znajduje się na piątym miejscu, a edycja komputerowa na pierwszym.

Jak to wygląda na Steamie? Według strony SteamDB w momencie największego zainteresowania w High on Life grało jednocześnie ponad 11 500 osób. Miało to miejsce dwa dni temu. Obecnie w tytuł ten bawi się ponad 4 400 użytkowników. Jeśli natomiast chodzi o recenzje klientów platformy, spośród prawie 3 tys. opinii pozytywnych jest aż 90%.

Sukces High on Life cieszy i może być dość zaskakujący. Na specyficzny charakter gry uwagę zwrócił również autor naszej recenzji (do przeczytania poniżej). Jego zdaniem jest w niej kilka ciekawych pomysłów, a humor cieszy, aczkolwiek projekt rozgrywki i sztampowa fabuła nieco psują odbiór.

High on Life dostępne jest od 13 grudnia na PC, Xboxie One oraz Xboxach Series X/S.

  1. Gra tylko dla ludzi ze zrytym poczuciem humoru. Moja opinia o High on Life

W High on Life zagrasz w Xbox Game Passie

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.