Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2024, 21:09

Wyczekiwana strategia od weteranów serii Civilization otrzymała datę premiery. Ara: History Untold trafi do Game Passa

Poznaliśmy datę premiery strategii 4X Ara: History Untold od weteranów Cywilizacji. Gra ze stajni Xboxa zadebiutuje we wrześniu tego roku i od razu trafi do abonamentu PC Games Pass.

Źródło fot. Oxide Interactive/ Xbox Game Studios.
i

Oficjalny podcast Xboxa przyniósł nam garść informacji o nadchodzącej strategii 4X Ara: History Untold, tworzonej przez weteranów Cywilizacji – z Markiem Meyerem na czele.

Przede wszystkim poznaliśmy dokładną datę premiery gry, która wyznaczona została na 24 września tego roku. Warto przy tym podkreślić, że Ara: History Untold ukaże się wyłącznie na komputerach osobistych i zadebiutuje w abonamencie PC Game Pass.

Wróćmy jednak do podcastu (rozmowa poświęcona grze rozpoczyna się w 1:58 poniższego materiału). Z niego dowiadujemy się bowiem jeszcze kilku istotnych rzeczy o nadchodzącej produkcji studia Oxide Interactive.

  • Rozgrywka w Ara: History Untold toczyć się będzie od czasów wczesnej starożytności do niedalekiej przyszłości.
  • Twórcy chwalą się żywym, stale zmieniającym się światem, który generowany jest losowo, zapewniając tym samym unikalne wrażenia przy każdej nowej rozgrywce.
  • Kluczową rolę w owej strategii mają odgrywać przywódcy, których osobowość, temperament oraz zestaw cech wpłyną m.in. na sposób prowadzenia rozmów z innymi liderami. Co ważne, będą się oni znacząco od siebie różnić, co przełoży się na różnorodność taktyczną.
  • Deweloperzy zachwalają również system rzemiosła (ang. crafting), którego mądre wykorzystywanie znacząco przyśpieszy rozwój naszej nacji, co zbliży nas do zwycięstwa – które, tradycyjnie dla gatunku, będziemy mogli osiągnąć różnymi metodami.
  • Jak wiemy od stycznia, Ara: History Untold ma oferować rozbudowany tryb sieciowy z symultanicznymi (równoległymi) turami.
  • Co jednak ważne, dzięki wykorzystaniu technologii chmury wszystkie akcje mają być rozstrzygane dokładnie w tym samym czasie. Sprawi to, że gracz z gorszym połączeniem, jeżeli tylko zdecydował się na ruch, nie będzie stratny w stosunku do tego o lepszym pingu, co zapewni sprawiedliwą rozgrywkę.

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej