Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 czerwca 2022, 19:23

autor: Ania Orzech

Wyciekła cała fabuła The Flash z Ezrą Millerem

Problemy z Ezrą Millerem bardzo skomplikowały plany wytwórni Warner Bros. dotyczące filmu Flash, który miał przyczynić się do rozwoju uniwersum. Teraz do sieci wyciekła cała fabuła produkcji, ujawniająca między innymi losy Supermana Henry'ego Cavilla.

Warner Bros./materiały promocyjne

Wytwórnia Warner Bros. wciąż nie podjęła decyzji, co zrobić z Flashem. Film jest już w całości nakręcony, jednak jego premiera stoi pod ogromnym znakiem zapytania ze względu na sytuację z Ezrą Millerem. Podobno prezes Warner Bros. Discovery, David Zaslav, postanowił, że współpraca z aktorem dobiegnie końca, ale nadal nie wiemy, jaki los czeka The Flash.

Jakby tego było mało, do sieci właśnie wyciekł cały opis fabuły, który ujawnia losy Supermana Henry'ego Cavilla oraz rzuca światło na pomysł zrestartowania DCEU.

Film The Flash kojarzy się dziś jedynie z kolejnymi przerażającymi działaniami i przestępstwami dokonywanymi przez aktora, grającego tytułową rolę. Ezra Miller był między innymi dwukrotnie aresztowany na Hawajach i postawiono mu zarzuty.

W tym miejscu wielu zada sobie pewnie pytanie, czy aby nie jest to wyciek kontrolowany. W obecnej sytuacji nie można tego wykluczyć. Być może Warner Bros. chce sprawdzić, jak widownia zareaguje na to, co przygotowali.

UWAGA! Poniżej znajdują się spoilery dotyczące filmu Flash. Dodatkowo poniższa treść to plotka i należy traktować ją z dystansem.

Źródłem wycieku jest YouTuber, który wcześniej udostępnił przed premierą fabuły filmów Matrix Zmartwychwstania oraz Godzilla kontra Kong.

Flash – wyciek fabuły

Historia rozpoczyna się atakiem terrorystycznym, w wyniku którego przestępcy schronili się w szpitalu. Flash rusza do akcji, a wraz z nim Batman Bena Afflecka i Wonder Woman Gal Gadot. Po udanej akcji ratunkowej Mroczny Rycerz oferuje swojemu młodszemu koledze bardzo ważną radę. Gdy Flash wyjawia mu, że mógłby się cofnąć w czasie, aby uratować swojego ojca z więzienia, tak jak zrobił to w Lidze Sprawiedliwości Zacka Snydera, Batman ostrzega go, że może mieć to katastrofalne konsekwencje dla całego wszechświata.

Barry ignoruje jednak swojego mentora i postanawia desperacko uratować ojca oraz odzyskać matkę. W tym celu rusza w podróż w czasie, a dzięki Speed Force dostrzega lokację przypominającą Koloseum. Wtedy jego oczom ukazuje się dziwna istota, która rusza za nim w pościg. Barry dociera do celu, jednak chwile po tym traci przytomność. Gdy się budzi, okazuje się, że jest w 2013 roku. Ale czy to jego uniwersum?

W przeszłości Barry staje twarzą w twarz ze swoją młodszą wersją. Ezra Miller gra obie wersje tej postaci. Barry z 2013 roku nie posiada jeszcze mocy Sprintera. Matka Flasha wciąż żyje. Barry postanawia, że najlepszą opcją na jej uratowanie będzie nauczenie młodego Flasha jak wykorzystywać Speed Force. Jak się okazało, jest to dokładnie ten dzień, w którym Barry zyskuje swoje moce. Razem udają się więc do laboratorium, w którym Barry'ego ma trafić piorun. Sprawy jednak się komplikują, gdyż Barry z przyszłości stoi na drodze wybuchu i obaj zostają trafieni. Flash traci swoje moce, ale zyskuje je Barry z przeszłości, co oznacza, że wersja z przyszłości musi odzyskać swoje moce, jeżeli chce wrócić do domu.

Flash z przyszłości zdaje sobie sprawę z tego, że ma poważne kłopoty, dlatego postanawia odnaleźć członków Ligi Sprawiedliwości. Sęk w tym, że superbohaterska drużyna jeszcze nie istnieje. W tym czasie Superman ma problem z rządem USA, Wonder Woman jest w domu na Themyscirze, a sam Aquaman jest na razie plotką. Barry może liczyć jedynie na pomoc Bruce’a Wayne’a, który działa jako Batman. Obaj Allenowie wyruszają więc do jego posiadłości wierząc, że na miejscu spotkają Mrocznego Rycerza Bena Afflecka.

Ku ich zdziwieniu, posiadłość nie wygląda tak samo, jak wcześniej, a budynek jest identyczny jak ten znany z filmu o Batmanie w reżyserii Tima Burtona. Kiedy znajdują Bruce'a, okazuje się, że jest on starszym panem z siwą brodą i rozczochranymi włosami. Barry wyjaśnia, co się stało, a Batman wysnuwa wniosek, że cofnięcie się w czasie Flasha zepsuło linie czasowe i dlatego teraz znajduje się w niewłaściwej rzeczywistości. Wygląda na to, że nie jest to zwyczajne przeniesienie się do innego uniwersum w myśl konceptu multiwersum, a linie czasowe zdołały się jakoś połączyć.

Dzień, w którym Barry dostał swoje moce, to też dzień inwazji generała Zoda na Ziemię. Michael Shannon powraca do roli złoczyńcy z Człowieka ze stali. Obie wersje Flasha stwierdzają, że muszą dostać się do Supermana, zanim ten zostanie przekazany Zodowi. Pomaga im Batman, który odkrywa, gdzie przetrzymywany jest Superman. Bohaterowie nie odnajdują jednak Supermana Henry'ego Cavilla, ale postać Supergirl graną przez Sashę Calle, co jest kolejnym przykładem mieszania się linii czasowych ze światów równoległych.

Okazuje się, że Superman zginął w drodze na Ziemię, a zamiast niego dotarła jego kuzynka, która zamierza powstrzymać Zoda, co niestety nie jest możliwe bez odzyskania mocy Flasha. Batman wpadł na pomysł, jak mogą spróbować odzyskać moce Flasha z przyszłości. Podobnie jak w komiksie Flashpoint, podczas burzy przypina go do krzesła elektrycznego na szczycie swojej posiadłości. Chłopak zostaje porażony piorunem, ale nie odzyskuje mocy. Zmartwiony Flash wznosi się wraz z Supergirl wysoko w powietrze, gdzie uderza go kolejna błyskawica. Wszystko wskazuje na to, że Barry nie przeżył, jednak gdy jego wersja z przeszłości go dotyka, budzi się i ma już swoje moce.

Cała czwórka udaje się na konfrontację z Zodem. Barry z przyszłości zakłada nowy kostium, a jego młodsza wersja przywdziewa zmodyfikowany strój Batmana. Gdy docierają na miejsce, Zod żąda sprowadzenia Supermana, jednak nikt nie wie, o co mu chodzi. Złoczyńca zabija generała Swanwicka i włącza maszynę znaną z filmu Zacka Snydera. Rozpoczyna się bitwa, w której Zod ostatecznie zostaje pokonany. Na szczęście obyło się bez ofiar w Metropolis, ale Batman zostaje ciężko ranny. Barry z przyszłości przeprasza go za wciągnięcie w tę walkę, jednak Bruce jest mu wdzięczny za przypomnienie, co tak naprawdę oznacza bycie superbohaterem. Następnie wszystko wskazuje na to, że umiera.

Aby uratować swoją matkę, Flash postanawia usunąć wszystkie sosy pomidorowe ze sklepu spożywczego, który odwiedziła przed swoją śmiercią. W rezultacie matka Barry’ego nie gotowałaby obiadu i nie stałaby się ofiarą morderstwa, co powstrzymałoby całe wydarzenie. Barry po chwili postanawia jednak nie ingerować dalej w linię czasową i odkłada wszystkie puszki z powrotem. W tym miejscu dochodzi do tragicznego i wzruszającego momentu.

Flash wraca do 2022 roku ponownie podróżując przez Speed Force. Odkrywa, że stwór, którego wcześniej widział to zdeprawowana wersja jego samego z przyszłości. Jeśli nie naprawiłby wszystkiego i nie pozwolił na to, by szło to znanym torem, Barry z przeszłości byłby zepsuty i doszłoby do kryzysu we wszechświecie. Tym samym postanawia zaakceptować śmierć swojej matki i pomóc ojcu wydostać się z więzienia.

Scena po napisach przedstawia pijanego Aquamana granego przez Jasona Momoę, któremu Barry pomaga wyjść z baru. Biegnie on do domu, by znaleźć coś, co pomoże przyjacielowi wytrzeźwieć. Wtedy na jego komputerze pojawia się sygnał alarmowy. To wiadomość wideo nagrana przez Batmana Bena Afflecka, który błaga Flasha o pomoc, dając mu jasno do zrozumienia, że musi zostać uratowany po tym, jak bohater zmienił oś czasu i zniszczył jego rzeczywistość.