Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2020, 12:09

autor: Aquma

Wtyczka przestrzega przed zakupem, jeśli gra jest na Xbox Game Pass

Przydatna wtyczka do przeglądarki informuje użytkowników, czy dany tytuł na Steamie jest dostępny w usłudze Xbox Game Pass. Rozszerzenie współpracuje z programami Google Chrome i Mozilla Firefox.

W SKRÓCIE:

  1. rozszerzenie do przeglądarek wyświetla na kartach gier na Steamie informację, czy są one dostępne w usłudze Xbox Game Pass;
  2. wtyczka ostrzega też użytkownika, gdy dany tytuł niedługo ma opuścić abonament;
  3. gadżet współpracuje z programami Firefox i Chrome (oraz innymi bazującymi na silniku Chromium, np. Microsoft Edge).

Xbox Game Pass to świetna oferta dla osób, które chcą zagrać w dużą liczbę gier, wydając relatywnie niewielkie pieniądze, jednak czasem trudno się zorientować, jakie tytuły w danym momencie są dostępne w usłudze Microsoftu. Na ogół nie jest to wielki problem, ale bywa, że robiąc zakupy na Steamie zastanawiamy się, czy nie mamy już możliwości ogrania danej pozycji. W takich sytuacjach z pomocą może przyjść rozszerzenie Xbox Game Pass info on Steam do przeglądarek Chrome i Firefox (wersja dedykowana programowi od Google współpracuje również z innymi aplikacjami bazującymi na silniku Chromium, czyli np. Microsoft Edge).

Po zainstalowaniu wtyczki na kartach gier Steam obecnych w Xbox Game Pass pojawią się eleganckie, zielone ramki informujące, od kiedy dany tytuł jest dostępny w pecetowej wersji omawianej usługi subskrypcyjnej, albo że niedługo ją opuści. Oto jak to wygląda na przykładzie dwóch produkcji: niedawno dodanej do abonamentu gry przygodowo-zręcznościowej Night in the Woods oraz wychodzącego z Game Passa Metro 2033 Redux.

Wtyczka przestrzega przed zakupem, jeśli gra jest na Xbox Game Pass - ilustracja #1
Xbox Game Pass info on Steam – przykład Night in the Woods.
Wtyczka przestrzega przed zakupem, jeśli gra jest na Xbox Game Pass - ilustracja #2
Xbox Game Pass info on Steam – przykład Metro 2033 Redux.

Rozszerzenie niestety nie pomoże osobom, które robią zakupy bezpośrednio w aplikacji Steam, niemniej, jak to mówią, lepszy rydz niż nic.

  1. Steam – strona oficjalna
  2. Xbox Game Pass PC – strona oficjalna