Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 czerwca 2020, 15:15

autor: AlexB

Współtwórczyni Star Wars 9 negocjuje w sprawie ekranizacji komiksu

Victoria Mahoney, reżyserka znana między innymi z nadzorowania drugiej ekipy podczas realizacji Gwiezdnych wojen: Skywalker. Odrodzenia, ma zająć się ekranizacją powieści graficznej autorstwa Kyle'a Starksa. Kobieta prowadzi obecnie negocjacje z wytwórnią Paramount.

W SKRÓCIE
  1. Victoria Mahoney, która była reżyserką drugiej ekipy na planie Gwiezdnych wojen: Skywalker. Odrodzenie, prowadzi negocjacje z wytwórnią Paramount w sprawie stworzenia ekranizacji komiksu Kill Them All Kyle'a Starksa.
  2. Scenariusz napisze James Coyne (Vikingdom: Krwawe zaćmienie, Najdłuższa noc).
  3. Data premiery filmu nie jest jak na razie znana.

Ostatnimi czasy na rynku filmowym nie brakuje ekranizacji różnorakich komiksów i wciąż zapowiadane są nowe. Kolejna znajduje się już na horyzoncie. Tym razem nie będzie to jednak nowa superbohaterska opowieść z uniwersum DC lub Marvela, lecz adaptacja powieści graficznej. Mowa tu o Kill Them All autorstwa Kyle'a Starksa. Prawa do stworzenia filmu na podstawie tego tytułu posiada wytwórnia Paramount. Jak podaje strona internetowa magazynu The Hollywood Reporter, jej przedstawiciele prowadzą obecnie negocjacje z reżyserką Victorią Mahoney, by zajęła się ona tym projektem.

Współtwórczyni Star Wars 9 negocjuje w sprawie ekranizacji komiksu - ilustracja #1
Nadchodzi ekranizacja powieści graficznej Kill Them All.

Victoria Mahoney zasłynęła głównie jako reżyserka drugiej ekipy na planie ubiegłorocznych Gwiezdnych wojen: Skywalker. Odrodzenie. Stworzyła ona również pojedyncze odcinki takich seriali, jak Chirurdzy, American Crime, Power, Pazury czy nadchodzącego Lovecraft Country (w polskim tłumaczeniu Kraina Lovecrafta), którego zwiastun mieliśmy okazję niedawno obejrzeć.

Producentami ekranizacji Kill Them All będą Josh Appelbaum oraz André Nemec, którzy pracowali wspólnie przy takich filmach, jak Mission: Impossible — Ghost Protocol czy Wojownicze żółwie ninja z 2014 roku. Scenariusz tworzy James Coyne (Vikingdom: Krwawe zaćmienie, Najdłuższa noc). Jak na razie nie wiadomo, kiedy tytuł zadebiutuje w kinach.

Współtwórczyni Star Wars 9 negocjuje w sprawie ekranizacji komiksu - ilustracja #2
Zanim zajęła się reżyserią, Victoria Mahoney próbowała swoich sił w aktorstwie. / Źródło: Deadline

Komiksowe Kill Them All, którego wydanie po części zostało sfinansowane przez fanów w serwisie Kickstarter, stanowi „list miłosny do filmów akcji z lat 90.”. Opowiada ono historię zdradzonej morderczyni pragnącej zemsty oraz policjanta-alkoholika chcącego odzyskać pracę. Oboje łączą siły, by wyeliminować potężnego przestępcę rezydującego w Miami. Aby osiągnąć ten cel nasi protagoniści muszą przebić się przez 15 pięter siedziby złoczyńcy i stawić czoła kryminalistom, zabójcom, handlarzom narkotyków, a nawet... księgowym. Jak sam tytuł wskazuje, wszyscy muszą zginąć. Jeśli ten opis przyciągnął Waszą uwagę i sami chcielibyście sięgnąć po tę powieść, to musicie mieć na uwadze fakt, że nie doczekała się ona polskiego wydania.

  1. Oficjalna strona wytwórni Paramount Pictures