Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 maja 2020, 14:55

Nadchodzi nowy serial HBO kuszący klimatem Lovecrafta

W sierpniu na antenie HBO zadebiutuje Lovecraft Country, czyli wyprodukowany przez Jordana Peele'a i J. J. Abramsa serial utrzymany w klimatach horroru. Ostatnio w sieci pojawił się jego pierwszy teaser.

W SKRÓCIE
  1. W sierpniu na antenie HBO swoją premierę będzie miał utrzymany w klimatach horroru serial Lovecraft Country.
  2. Za jego stworzenie odpowiadają Misha Green, Jordan Peele i J. J. Abrams.
  3. Produkcja opowie historię młodego, czarnoskórego mężczyzny żyjącego w Ameryce z lat 50., który podczas poszukiwań swojego ojca będzie musiał zmierzyć się z uprzedzeniami oraz potworami rodem z twórczości H. P. Lovecrafta.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Was o planach HBO na stworzenie produkcji opartej na kultowym Hellraiserze. Jej premiera to jednak pieśń przyszłości. Lecz nie oznacza to, że miłośnicy horrorów, którzy są jednocześnie fanami dzieł tworzonych przez popularną amerykańską stację, będą narzekać na nudę. Już w sierpniu zadebiutuje bowiem Lovecraft Country, czyli utrzymany w klimatach grozy serial, za którym stoją Misha Green (Underground), Jordan Peele (Uciekaj!, To my) oraz J. J. Abrams (Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy, Zagubieni, Mission: Impossible 3). Ostatnio zadebiutował pierwszy teaser produkcji. Obejrzycie go poniżej.

Serialowe Lovecraft Country zostało oparte na powieści autorstwa Matta Ruffa z 2016 roku. Opowiada ona historię Atticusa Freemana, młodego czarnoskórego byłego żołnierza żyjącego w pełnej uprzedzeń Ameryce z lat 50. ubiegłego wieku. Wraz ze swoją przyjaciółką, Letitią, i wujem George'em wyrusza on do Nowej Anglii, by odnaleźć zaginionego ojca. Stanowi to początek serii dramatycznych wydarzeń, podczas których bohaterowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z rasistami, ale również przerażającymi potworami przywodzącymi na myśl te z mitologii Cthulhu stworzonej przez H. P. Lovecrafta (via Rolling Stone).

Nadchodzi nowy serial HBO kuszący klimatem Lovecrafta - ilustracja #1
Jak zakończy się podróż Atticusa Freemana i jego towarzyszy?

W Lovecraft Country będziemy mogli zobaczyć między innymi Jonathana Majorsa (Hostiles, Kokainowy Rick), Jurnee Smollett-Bell (Ptaki Nocy), Abbey Lee (Mad Max: Na drodze gniewu, Neon Demon), Aunjanue Ellis (Gdyby ulica Beale umiała mówić, Służące), Courtney'a B. Vance'a (American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona, Młodzi gniewni) oraz Michaela Kennetha Williamsa (Prawo ulicy). Reżyserią poszczególnych odcinków zajęli się Yann Demange (W potrzasku. Belfast '71, Kokainowy Rick), Daniel Sackheim (niektóre odcinki Gry o tron, The Walking Dead czy Ozarka), Cheryl Dunye (Więzienny Blues) i David Petrarca (który pracował przy takich serialach, jak Zakazane imperium czy The Expanse).

  1. Oficjalna strona HBO