Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2019, 09:14

autor: Aquma

WoW Classic - Dire Maul i system Honoru jeszcze w tym roku

Ion Hazzikostas - reżyser gry World of Warcraft Classic - stwierdził w wywiadzie udzielonym serwisowi PCGamer, że jeszcze w tym roku na serwerach rozpocznie się tzw. faza druga, w ramach której gracze otrzymają nową zawartość.

Kolejna faza WoW Classic rozpocznie się przed końcem roku. - WoW Classic - Dire Maul i system Honoru jeszcze w tym roku - wiadomość - 2019-10-04
Kolejna faza WoW Classic rozpocznie się przed końcem roku.

Serwis PCGamer przeprowadził niedawno wywiad z Ionem Hazzikostasem ze studia Blizzard Entertainment - reżyserem gry World of Warcraft Classic. Jednym z tematów rozmowy były fazy, w których ma być realizowany rozwój gry. Okazuje się, że na nowości nie będzie trzeba czekać zbyt długo - kolejny etap powinien rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Myślę, że jest to kwestia jeszcze tego roku. Sądzę, że możemy to powiedzieć definitywnie. W jakim konkretnie czasie? To będzie zależało od kilku czynników - stwierdził deweloper.

Nowa zawartość w fazie drugiej będzie obejmowała m.in. instancję Dire Maul oraz system Honoru, który powinien ucieszyć graczy preferujących PvP.

Dlaczego nowości nie pojawią się wcześniej? Podstawowym problemem jest tutaj system „warstwowania”, dzięki któremu tytuł poradził sobie z olbrzymią liczbą graczy, która szturmowała serwery zaraz po premierze. Pozwala on tworzyć kopie tej samej lokacji, czy nawet całego świata, dzięki czemu dla nikogo nie brakuje miejsca. Mechanika była kluczowa w pierwszych dniach istnienia Classica na rynku.

Bez warstwowania po prostu nie bylibyśmy w stanie pomieścić liczby graczy, jaką mamy na naszych serwerach - zauważył Ion Hazzikostas.

Teraz „warstwowanie” musi jednak zostać wyłączone, ponieważ nie pasuje do niektórych elementów nowej zawartości - na przykład tzw. world bossów, czyli potężnych przeciwników, którzy istnieją w świecie gry tylko w jednej wersji i znikają, kiedy zostaną pokonani. Tworzenie kolejnych kopii tego samego potwora popsułoby całą koncepcję.

Kiedy mamy Kazzaka, to chcemy tylko jednego. To podstawa tego, jak to musi działać - podkreślił reżyser WoW Classic.

Przypominamy, że serwery World of Warcraft Classic zostały otwarte 27 sierpnia 2019 roku. Podobnie jak normalna wersja, gra jest dostępna wyłącznie na komputerach. Warto odnotować, że nowa-stara odmiana kultowego tytułu MMORPG okazała się dużym sukcesem studia Blizzard Entertainment.

  1. World of Warcraft Classic – strona oficjalna
  2. Addony do World of Warcraft Classic – najważniejsze modyfikacje