Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2020, 12:27

autor: Aquma

WoW - Blizzard zredukuje liczbę serwerów

Firma Blizzard Entertainment poinformowała, że planuje wyłączyć niektóre serwery World of Warcraft. Populacje słabo zaludnionych światów zostaną połączone, by miały odpowiedni poziom przed premierą dodatku Shadowlands.

WoW - Blizzard zredukuje liczbę serwerów - ilustracja #1
Liczba graczy WoW topnieje, ale nadal jest to jedna z najpopularniejszych gier tego typu.

W SKRÓCIE:

  1. Blizzard planuje połączyć mniej zaludnione serwery World of Warcraft;
  2. zmiana ma na celu zapewnienie odpowiedniej populacji przed premierą kolejnego dodatku – tak by gracze mogli bez przeszkód korzystać z przygotowanej zawartości drużynowej;
  3. serwery będą łączone w czasie cotygodniowych przerw technicznych.

Firma Blizzard Entertainment poinformowała, że zamierza wyłączyć część mniej zaludnionych serwerów gry MMO World of Warcraft. Ich populacje zostaną połączone, by liczba graczy była odpowiednio wysoka przed premierą kolejnego dodatku – Shadowlands. Dzięki temu użytkownicy nie powinni mieć problemu ze znalezieniem drużyny do aktywności grupowych.

World of Warcraft jest najlepsze, gdy masz wokół siebie społeczność innych graczy i choć na przestrzeni lat dodano do gry wiele sposobów na uczestnictwo w rozgrywce typu cross-realm (łączącej graczy z różnych serwerów - przyp. red.), nadal istnieje wiele aspektów tego doświadczenia, które są oparte na danym realmie. Poczynając od historii twojej gildii, aż po interakcję z gospodarką wokół ciebie, serwer ze zdrową populacją daje więcej możliwości, a minęło już kilka lat odkąd połączyliśmy niektóre z nich – czytamy.

Zmiany będą dokonywane w czasie normalnych przerw technicznych, więc gracze nie powinni stracić dostępu do Azeroth na dłużej. Decyzje w kwestii tego, które serwery zostaną wyłączone, zapadną po dogłębnej analizie ich populacji. Połączeniu ulegną też oficjalne fora poszczególnych Realmów.

W miarę rozwoju tego projektu, w każdym tygodniu będziemy zamieszczać ogłoszenia o połączeniach w odpowiednich regionach i językach. Podczas każdej przerwy technicznej (ang. maintenance period) serwery dotknięte zmianami będą łączone. Kiedy przerwa się zakończy, gracze z tych realmów zalogują się do Battle for Azeroth i zobaczą, że są teraz częścią większej społeczności połączonych serwerów. Równocześnie połączymy też odpowiednie fora dyskusyjne – czytamy dalej.

Warto przypomnieć, że ósme rozszerzenie do World of WarcraftShadowlands – powinno zadebiutować w okresie świątecznym tego roku (dokładna data premiery nie jest znana).

  1. World of Warcraft – strona oficjalna
  2. World of Warcraft: Battle for Azeroth – poradnik
  3. World of Warcraft – recenzja gry