Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2022, 18:05

autor: Dawid "Dawid Wanat" Wanat

W World of Tanks pojawi się nowe wydarzenie na mapie globalnej

Konfrontacja to nowe wydarzenie na mapie globalnej w World of Tanks. Rozpocznie się ono 7 lutego i potrwa do 21 lutego. Wśród pojazdów możliwych do zgarnięcia w jego trakcie znajduje się m.in. T95/FV4201 Chieftain.

Mapa globalna powraca do World of Tanks. Nadciąga nowe wydarzenie, noszące nazwę Konfrontacja, w którym najlepsze klany zmierzą się ze sobą, aby dowieść wyższości na polu bitwy i zdobyć cenne nagrody. Nadchodzący event będzie trwał od 7 do 21 lutego.

Pojazdy możliwe do zgarnięcia w wydarzeniu

Biorąc udział w wydarzeniu, będziemy mogli zgarnąć jeden z siedmiu pojazdów dziesiątego poziomu. Oto kompletna lista tych maszyn:

 • T95/FV4201 Chieftain,
 • Carro da Combattimento 45 t,
 • Object 907,
 • VK 72.01 (K),
 • M60,
 • T95E6,
 • 121B.

Pojazdy te będą dostępne w ograniczonej liczbie sztuk. Pula dla graczy, którzy zajmą dobre miejsce w osobistej kwalifikacji, wynosi 4000 maszyn, natomiast na aukcjach do wylicytowania będzie 8700 czołgów. Do wzięcia udziału w licytacji będzie potrzebna specjalna wejściówka, którą gracze będą mogli utworzyć w warsztacie.

Konto w WoT stworzysz tutaj

Dla najlepszych 4000 uczestników wydarzenia czeka nowy historyczny styl 3D Hellreiser dla M60 – amerykańskiego czołgu średniego X poziomu. Natomiast dla 10% klanowych graczy, którzy zdołają się dostać do Alei Sław, przygotowano styl 2D Poszukiwacz. Użytkownicy będą mogli również zdobyć nowy styl 2D z serii żywiołów – Żywioł ziemi. Możliwe będzie także użycie punktów sławy do odblokowania skórek z poprzednich wydarzeń.

Zasady ogólne konfrontacji

 • Bitwy rozgrywają się w formacie 15 na 15 graczy, wyłącznie pojazdami X poziomu.
 • Klany zdobywają punkty sławy w bitwach oraz za decyzje podejmowane przez dowódców. Członkowie klanów otrzymują punkty osobiste, które mogą wymienić na nagrody osobiste.
 • Pole bitwy podzielone jest na trzy fronty. Każdy z nich ma swoje premie oraz daje określoną liczbę punktów sławy. Celem dowódców jest opracowanie jak najlepszej strategii do osiągnięcia jak najlepszych nagród.
 • Punkty sławy w klanie przydziela dowódca. Można je wydać na różne premie, które dają korzyści strategiczne lub pozwalają na szybsze ich zdobywanie.
 • Pojazdy mogą mieć założone eksperymentalne wyposażenie.

Zmiany w systemie osobistych punktów sławy

Mechanika otrzymywania osobistych punktów sławy uległa lekkim modyfikacjom. Wszyscy gracze w drużynie dostają teraz równą liczbę punktów za każda stoczoną bitwę według tabeli:

W World of Tanks pojawi się nowe wydarzenie na mapie globalnej - ilustracja #1

Nagrody osobiste

Poza pojazdem X poziomu oraz stylami 3D i 2D do zdobycia jest także wiele przydatnych przedmiotów w grze, m.in. obligacje, dni konta premium, rezerwy osobiste czy przewodniki szkoleniowe.

W World of Tanks pojawi się nowe wydarzenie na mapie globalnej - ilustracja #2
Do zgarnięcia są również dwie skórki do czołgów z nagród. Źródło: worldoftanks.eu/pl.

 

 1. World of Tanks – poradnik do gry

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.