Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2019, 09:33

autor: Adrian Werner

World of Warcraft Classic ruszy tej nocy

Za kilkanaście godzin wystartuje World of Warcraft Classic. Autorzy poinformowali, że w porównaniu z wersją testową mocno podniesione zostaną limity liczby postaci na jednym koncie.

World of Warcraft Classic wystartuje minutę po północy. - World of Warcraft Classic ruszy tej nocy - wiadomość - 2019-08-26
World of Warcraft Classic wystartuje minutę po północy.

Już tylko godziny dzielą nas od premiery World of Warcraft Classic, czyli specjalnej wersji tego popularnego MMORPG, odtwarzającej oryginalną postać WoW-a - zanim został zmieniony przez dodatki i niezliczone aktualizacje. Produkcja zadebiutuje minutę po północy, 27 sierpnia o godzinie 0:01 czasu polskiego. Pre-load już wystartował w serwisie Battle.net.

Studio Blizzard Entertainment poinformowało także, że usunie limit posiadania maksymalnie trzech postaci w World of Warcraft Classic na jednym koncie. W momencie startu gry będziemy mogli mieć dziesięciu bohaterów w jednej krainie i pięćdziesięciu na koncie.

Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego w zeszłym tygodniu autorzy ostrzegli fanów, że w przypadku najpopularniejszych serwerów (PvP Herod i Shazzrah) mogą utworzyć się kolejki nawet do 10 000 osób. Dlatego autorzy proszą graczy o rozważenie opcji rozpoczęcia gry na dwóch nowych serwerach, uruchomionych specjalnie na tę okazję. Ponadto deweloperzy zapowiedzieli, że w jednej z pierwszych aktualizacji mocno ograniczą możliwości dostępne dla nieoficjalnych add-onów, takich jak ClassicFLG, gdyż oferowane przez nie opcje nie są zgodne z wizją oldskulowej wersji gry.

Przypomnijmy, że World of Warcraft Classic będzie dostępny w ramach standardowego abonamentu. Na razie autorzy koncentrują się wyłącznie na odtworzeniu oryginalnego WoW-a. Deweloperzy rozważają jednak w przyszłości wprowadzenie zawartości z pierwszego dodatku, czyli Burning Crusade. Czy tak się stanie zależeć będzie jednak od opinii graczy.

  1. Oficjalna strona firmy Blizzard Entertainment
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.