Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2018, 10:04

autor: Góral

World of Warcraft Battle for Azeroth ukaże się w sierpniu [aktualizacja: edycja kolekcjonerska]

Studio Blizzard Entertainment opublikowało nowy zwiastun nadchodzącego dodatku Battle for Azeroth do gry World of Warcraft, a przy okazji zdradziło dokładny termin premiery rozszerzenia.

Aktualizacja

World of Warcraft Battle for Azeroth ukaże się w sierpniu [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Studio Blizzard Entertainment ujawniło edycję kolekcjonerską Battle for Azeroth, wycenioną na 99,99 euro (ok. 420 zł). Zawierać ma ona, oprócz samego dodatku, dwie ilustrowane unikalnymi grafikami mikropowieści w twardej oprawie na temat spalenia Teldrassila – Elegia autorstwa Christie Golden oraz Słuszna wojna od Roberta Brooksa. Do tego dojdzie herb Przymierza i Hordy, który obejrzycie na widocznym poniżej materiale wideo, oraz cyfrowe dodatki:

  • ścieżka dźwiękowa;
  • wierzchowiec Hordy Złocony rawazaur (Gilded Ravasaur);
  • wierzchowiec Przymierza Morskogrzywy rumak (Seabraid Stallion);
  • zwierzak Tortuś, mały turtolianin (Tottle the baby Tortollan);
  • awans postaci na poziom 110;
  • mniejsze dodatki do innych gier Blizzarda, np. emotki do wykorzystania w Overwatch czy wierzchowiec Pierwotna ognista szablobestia do Heroes of the Storm.

Oryginalna wiadomość

World of Warcraft Battle for Azeroth ukaże się w sierpniu [news zaktualizowany] - ilustracja #2
Battle for Azeroth w skrócie:
  1. siódmy dodatek do World of Warcraft;
  2. ukaże się 14 sierpnia;
  3. opowie o kolejnym konflikcie Przymierza i Hordy;
  4. zostanie podniesiony maksymalny poziom postaci, pojawią się rasy sprzymierzone i inne atrakcje.

Poznaliśmy dokładną datę premiery Battle for Azeroth od studia Blizzard Entertainment. Siódme rozszerzenie do rozwijanej od czternastu lat gry MMORPG World of Warcraft ukaże się na PC-tach 14 sierpnia. Poniżej znajdziecie dwa opublikowane dziś materiały wideo. Pierwszy jest zwiastunem zdradzającym termin debiutu. Na drugim o grze opowiedziało dwóch deweloperów – Jeremy Feasel i Daniel Stahl. O projekcie wiemy już całkiem sporo, a dodatkowo Blizzard zorganizował niedawno spotkanie z przedstawicielami wybranych mediów, na którym podzielił się innymi ciekawostkami. Najważniejsze informacje przypominamy nieco dalej.

W Battle for Azeroth weźmiemy udział w kolejnym konflikcie pomiędzy Przymierzem i Hordą, który tym razem rozegra się na nowych ziemiach na kontynentach Zandalar i Kul Tiras. Deweloperzy szykują oczywiście szereg zadań i raidów, podniosą maksymalny poziom postaci do 120 levelu, a także udostępnią sześć Allied Races. Będą to specjalne sprzymierzone rasy podobne do tych głównych, ale posiadające oddzielne historie. Na starcie otrzymamy dwie, a pozostałe mają być udostępniane stopniowo, co ma związek z fabułą rozszerzenia.

Ponadto doczekamy się trybu Warfronts inspirowanego RTS-owym Warcraftem. W zabawie nastawionej na współpracę weźmie udział dwudziestu graczy, którzy będą starali się przejmować strategiczne punkty. Jedna drużyna zaatakuje przeciwników, a jeżeli jej się to uda, na kilka dni jej członkowie otrzymają dostęp do przejętej lokacji, gdzie czekać mają na nich nowe zadania i postacie NPC. Później kolejna ekipa będzie starała się podbić nasze ziemie i tak w kółko.

Wiemy też, że w zmienionej formie powrócą punkty Conquest. Ponadto, na kilka tygodni przed debiutem dodatku zostanie opublikowana aktualizacja gry. Znajdziemy w niej m.in. zawartość związaną z historią bitwy Burning of Teldrassil.

Wkrótce mają się rozpocząć beta-testy Battle for Azeroth. Jeżeli chcecie wziąć w nich udział, to koniecznie wyraźcie zainteresowanie na swoim koncie Battle.net.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.