Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 września 2022, 18:53

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Twórca Sandmana odgryza się Elonowi Muskowi w sprawie Pierścieni Władzy

Neil Gaiman, legendarny twórca Sandmana, najwyraźniej poczuł się zobowiązany do odpierania wszelkich ataków w kierunku Pierścieni Władzy. Tym razem pisarz odpowiedział Elonowi Muskowi na jego wcześniejszą krytykę produkcji Amazona.

Fot.: Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, Patrick McKay i John D. Payne, Amazon Studios, 2022.

Nie ma co ukrywać, jeszcze przed premierą produkcji Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy jasne było, że serial podzieli społeczność fanów Śródziemia. Oczywiście tak też się stało, ale prawdopodobnie nikt nie wyobrażał sobie skali tego konfliktu. Mimo iż w mniemaniu wielu dzieło Amazona spełnia pokładane w nim nadzieje, to obóz krytyków serialu z każdą chwilą również rośnie w siłę.

Wystarczy tylko wspomnieć, że w ciągu ostatnich kilkunastu godzin obie frakcje zyskały potężnych sprzymierzeńców Neila Gaimana i Elona Muska. Jak z pewnością pamiętacie, ten pierwszy stanął w obronie Pierścieni Władzy i wizji twórców serialu. Z kolei miliarder skrytykował widowisko za przedstawienie mężczyzn jako „tchórzliwych idiotów”.

Wydawać by się mogło, że na jednorazowych opiniach się zakończy i obaj, kolokwialnie mówiąc, rozejdą się do domów. Nic bardziej mylnego. Twórca Sandmana nie pozostał obojętny na komentarze Muska i postanowił go podsumować w swoim bezpośrednim stylu. Co ciekawe, Gaiman nie omieszkał wytknąć biznesmenowi nieudanego zakupu Twittera.

Elon Musk nie przychodzi do mnie po radę, jak nie kupić Twittera, a ja nie chodzę do niego z powodu krytyki filmowej, telewizyjnej lub literackiej – napisał Gaiman w swoim tweecie po tym, jak został poproszony o przedstawienie opinii na temat komentarzy właściciela Tesli.

Twórca Sandmana odgryza się Elonowi Muskowi w sprawie Pierścieni Władzy - ilustracja #1
Źródło: Twitter / Neil Gaiman

Najwidoczniej Elon Musk zyskał mocnego przeciwnika. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem niezmiernie ciekaw, jak rozwinie się ta sytuacja. Być może już niedługo otrzymamy kontrę ze strony biznesmena.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej