Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 listopada 2021, 15:10

autor: Ignacy Kruk

Władca Pierścieni od Amazona przenosi się do nowych lokacji na 2. sezon produkcji

Według ostatnich doniesień 2. sezon serialu Władca Pierścieni porzuci znane z filmowej trylogii barwne krajobrazy Nowej Zelandii na rzecz bardziej przygaszonych scenerii.

O produkcji serialu osadzonego w świecie Władcy Pierścieni wiemy już od jakiegoś czasu, lecz szczegóły na temat fabuły pozostają mocno ograniczone. Oprócz tego, że akcja zostanie osadzona podczas Drugiej Ery Śródziemia, wiemy, że wydarzenia ukazane w serialu rozegrają się na tysiąc lat przed tymi z Władcy Pierścieni.

Dzięki serwisowi Variety dowiedzieliśmy się teraz, że zespół pracujący nad serialem przeniesie się z Nowej Zelandii w okolice Londynu, gdzie realizowany będzie 2. sezon serii. Proces preprodukcji ma wystartować w drugim kwartale 2022 roku. Warto wspomnieć, że to pierwszy raz, gdy adaptacja dzieła J.R.R. Tolkiena produkowana będzie poza kojarzoną z filmami wyspą. Dan Grabiner, szef oryginalnych produkcji Amazon Studios U.K., uargumentował tę decyzję następująco:

Myślę, że [przeniesienie produkcji do Wielkiej Brytanii – dop. red.] podkreśla, jak znakomite mamy tu warunki dla takiego przedsięwzięcia. To ogromny projekt i potrzeba ludzi światowej klasy, by go zrealizować.

Serial pochwalić się może mocną obsadą, składającą się m.in. z Lenny’ego Henry’ego (Broadchurch), Morfydd Clark (Mroczne materie), Petera Mullana (Ozark), Josepha Mawle’ego (Gra o tron) i Roberta Aramayo (Zwierzęta nocy). Rolę showrunnerów projektu pełnią J.D Payne i Patrick McKay.

Wyczekiwana produkcja w uniwersum Władcy Pierścieni ma zadebiutować 2 września 2022 roku i będzie dostępna w ramach usługi Amazon Prime Video.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.