filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 sierpnia 2021, 14:45

autor: Miriam Moszczyńska

Wiedźmin: Zmora Wilka - pojawiły się pierwsze recenzje animacji

Pojawiły się pierwsze recenzje animowanego serialu Wiedźmin: Zmora Wilka. Opinie są bardzo pozytywne, a krytycy w większości chwalą produkcję. Zobaczcie, za co.

Uniwersum Wiedźmina coraz bardziej się rozrasta: najpierw oparte na książkach gry i komiksy, później serial, a teraz także film animowany wyprodukowany dla Netflixa. Wiedźmin: Zmora Wilka ma światową premierę już za chwilę, bo 23 sierpnia, czyli w przyszły poniedziałek. Oczywiście ci, którzy mieli okazję zobaczyć serial przedpremierowo, nie zwlekali i wystawili pierwsze recenzje.

Jednak o czym jest animacja? Jak dowiadujemy się z jej oficjalnej strony, akcja Zmory Wilka dzieje się przed wydarzeniami znanymi z książek czy aktorskiego serialu, a głównym bohaterem jest Vesemir, oczywiście sporo młodszy niż go zapamiętaliśmy. Produkcja pokazuje jego początki w wiedźmińskim fachu i skupia się wokół trudności, z jakimi przyjdzie mu się zmierzyć w czasach, gdy na Kontynencie sytuacja nie sprzyja spokojnemu zabijaniu potworów. Fabuła produkcji brzmi zachęcająco, a tak prezentują się pierwsze recenzje na Rotten Tomatoes.

Przyjemnie jest zobaczyć ten świat, ze wszystkimi nieludzkimi monstrami i potworami w ludzkiej skórze, z trochę innego punktu widzenia, mimo że nie jest on tak wciągający i świeży jak ten widziany oczami Geralta

Sam Barsanti - AV Club

Anime od Netfliksa nie tylko poszerza historię ulubionego mentora Geralta - Vesemira, ale też przy okazji rozszerza całe uniwersum.

Kayla Cobb - Decider

To coś więcej niż tylko dodatek do serialu. Zmora Wilka opowiada o świecie i ludziach w nim żyjących - czego chcą od siebie i od swojego życia.

Michael Walsh - Nerdist

Fani Wiedźmina mogą odebrać ten film jako zapychacz. Nie jest to typowy „zakalec”, ale choć brakuje mu smaku, kilka smakowitych rodzynków świadczy o tym, że mogliśmy dostać coś lepszego.

Caroline Cao - Den of Geek

Wiedźmin: Zmora Wilka to nie jest zły film, ale brakuje mu własnego charakteru.

Samantha Nelson -IGN Movies

Dla tych, którzy zastanawiają się, czy uniwersum Wiedźmina jest dla nich, Zmora Wilka to idealny początek. Wciągająca, intrygująca, pełna krwi - czego chcieć więcej?

Tessa Smith - Mama's Geeky

Jeśli zastanawialiście się, o czym jest Wiedźmin, to jest to idealne wprowadzenie do świata powieści Sapkowskiego, czy też serialu. A jeżeli już jesteś fanem Wiedźmina, to jest film, który trzeba zobaczyć i ja chcę tego więcej

Matthew Aguilar - ComicBook.com

Jak widać recenzje są raczej przychylne i nie zawierają wielu słów krytyki. Wiadomo, nie wszystkim produkcja będzie podobać się równie bardzo, ale ważne, że większość krytyków nie ma Zmorze Wilka do zarzucenia nic więcej, niż bycie "zapychaczem", a chwalą wciągającą fabułę i ciekawie poprowadzoną historię. Nie pozostaje nic, tylko czekać na premierę i samemu sprawdzić, z którymi recenzjami pokryją się nasze odczucia.