Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 lipca 2020, 11:38

autor: Vergil

Wiedźmin (Netflix) – 2. sezon będzie pełny odwołań do gier

W drugim sezonie serialu Wiedźmin od Netfliksa nie zabraknie odwołań do gier studia CD Projekt RED. Lauren S. Hissrich przekonuje, że ona i jej ekipa zamierza „mrugać okiem” do polskich deweloperów i fanów ich twórczości tak często, jak to możliwe.

W SKRÓCIE:
  1. showrunnerka serialu Wiedźmin przekonuje, że w jego drugim sezonie będzie roić się od nawiązań do gier o Geralcie z Rivii;
  2. ona i jej zespół są bowiem fanami twórczości studia CD Projekt RED;
  3. obecnie nie wiadomo, jak będą wyglądać zapowiadane przez nią, liczne „mrugnięcia okiem”.

Lauren S. Hissrich, czyli showrunnerka netfliksowego Wiedźmina, ujawniła w rozmowie z redakcją serwisu TV Guide, że w drugim sezonie serialu znajdą się liczne nawiązania do dzieł studia CD Projekt Red. Jak twierdzi, choć materiałem źródłowym dla omawianej produkcji wciąż pozostają książki Andrzeja Sapkowskiego, ona i jej zespół „kochają gry” i jako fani twórczości polskich deweloperów zamierzają oddać im hołd. W jaki sposób? Jako że jej zamiarem nie jest tworzenie „adaptacji adaptacji” – oczywiście za pośrednictwem licznych easter eggów.

Jak powiedziała:

(...) wiemy, że ogromna część naszej publiczności słyszała o Wiedźminie tylko za sprawą gier wideo. Chcemy więc oddawać im hołd tak często, jak to możliwe. Byłam też w CD Projekt RED. Spotkałam tam wszystkich tych naprawdę utalentowanych ludzi. To, co robią, jest niesamowite. Jeśli możemy zaoferować im mrugnięcie okiem i skinienie głową, kiedy tylko możemy, to będziemy to robić.

Wiedźmin (Netflix) – 2. sezon będzie pełny odwołań do gier - ilustracja #1
Kto wie, może w drugim sezonie Wiedźmina Płotka przynajmniej raz wejdzie na jakiś dach...

To, jak będą wyglądać te nawiązania do polskich gier, pozostaje obecnie kwestią otwartą, zwłaszcza że już w pierwszym sezonie Wiedźmina pojawiła się wariacja na temat bodaj najbardziej kultowej sceny Geralta biorącego kąpiel. O ile ze względu na konieczność pozyskania praw autorskich obecność Gwinta to raczej marzenie ściętej głowy, o tyle kto wie – może jakimś cudem serialowa Płotka trafi teraz na dach jednego z budynków, a w Geralcie obudzi się poeta tworzący (całkiem, całkiem) łatwe do zapamiętania fraszki?

A skoro o nawiązaniach mowa, warto jeszcze przypomnieć, że podczas sesji AMA, która odbyła się na łamach forum Reddit, Hissrich stwierdziła, iż w drugim sezonie Wiedźmina może pojawić się więcej polskich akcentów... a przynajmniej jeden, czyli pierogi. Do jego premiery pozostało jednak sporo czasu – dość powiedzieć, że po przerwie spowodowanej pandemią aktorzy wrócą na plan dopiero 17 sierpnia.

  1. Wiedźmin – oficjalna strona internetowa serialu
  2. Chcesz zobaczyć Wiedźmina? Skorzystaj z doładowania Netflix