Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 lutego 2021, 13:43

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Wiedźmin doczekał się srebrnej monety-statuy za 18 tys. złotych

Mennica Gdańska stworzyła wykonaną ze srebra monetę w kształcie statuy Białego Wilka. Jest to pierwsze tego typu dzieło na świecie. Przedmiot ma charakter limitowany i występuje w dwóch wariantach, przy czym za większy z nich trzeba zapłacić 18 tys. złotych.

W SKRÓCIE:

  1. Mennica Gdańska stworzyła pierwszą na świecie monetę w kształcie statuy;
  2. statuetka przedstawia Białego Wilka, jest wykonana ze srebra i występuje w dwóch wariantach – droższy wyceniono na 18 tys. złotych.

Mennica Gdańska zaprezentowała pierwszą na świecie monetę w kształcie statuy. Przedstawia ona bohatera dobrze znanego polskim graczom, widzom i czytelnikom książek fantastycznych. Mowa o Białym Wilku, bohaterze książek Andrzeja Sapkowskiego, a także ich growych, filmowych i serialowych adaptacji.

Figurka-moneta Geralta z Rivii.

Moneta (a może statua?) jest wykonana z litego srebra i występuje w dwóch wariantach o wadze 5 uncji oraz 1 kg. Obydwie wersje są produktami limitowanymi – na rynek trafi zaledwie tysiąc sztuk pierwszej i sto drugiej. Za mniejszą z nich trzeba zapłacić 2999 złotych, zaś droższa została wyceniona na – bagatela – 18 tys. złotych.

Patrząc na statuetkę trudno nie zadać sobie pytania, co to dzieło faktycznie ma wspólnego z monetą – oczywiście poza materiałem, z którego zostało wykonane. Jednak niewątpliwie przedmiot będzie się prezentował dobrze w każdej kolekcji – czy to numizmatyka, czy gracza. A Wam jak się podoba taka statuetka?

  1. Mennica Gdańska – strona oficjalna