filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 marca 2022, 14:10

autor: Ignacy Kruk

W 3. sezonie Wiedźmina zobaczymy ważne wydarzenie z książek Sapkowskiego

W trzecim sezonie Wiedźmina zobaczymy istotne wydarzenie z książek Sapkowskiego, jednak jak sugerują doniesienia, serial i tym razem może rozminąć się z tekstem źródłowym.

Źródło: Netflix

Mimo, że zdjęcia do trzeciego sezonu Wiedźmina mają dopiero wystartować, już teraz pojawiają się pierwsze wzmianki i przecieki o tym, jakie wydarzenia zobaczymy w kolejnym rozdziale produkcji Netflixa.

Jak donosi Redanian Intelligence, trzeci sezon serialu ma przedstawić znane fanom książek Sapkowskiego święto Belleteyn, które jest odpowiednikiem realnego pogańskiego święta płodności i urodzaju obchodzonego 1 maja.

Co ciekawe i nie do końca zgodne z materiałem źródłowym, w uroczystości ma wziąć udział trio Geralta, Yennefer i Ciri, podczas gdy w książkach święto pojawiło się jako retrospekcja jednego ze spotkań wiedźmina oraz czarnowłosej czarodziejki.

Ciężko powiedzieć w jaki sposób festiwal zostanie wpleciony w fabułę serialu, lecz najpewniej posłuży on jako przyjemna odmiana dla bohaterów i czas by wzmocnić ich rodzinne więzi. Wydarzenie ma mieć miejsce na początku trzeciego sezonu serialu. Warto również dodać, że Belleteyn zbiega się z urodzinami obu towarzyszek Geralta i być może twórcy zechcą wykorzystać ten fakt w jakiś sposób.

Produkcja trzeciego sezonu Wiedźmina, według wstępnych estymacji Redanian Intelligence, potrwa do września tego roku, a premiera nastąpi najpewniej w 2023 roku.