Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2020, 16:55

autor: Froozyy

„Więcej niż gra” - dokument o polskiej społeczności LoL-a od Riot Games

Riot Games we współpracy z firmą Frenzy przygotował pełnometrażowy film dokumentalny o polskiej społeczności League of Legends. W materiale zostały przedstawione historie wielu polskich zawodników i drużyn, a także momenty, które przyczyniły się do wzrostu popularności tego tytułu w Polsce. To również świetne wideo dla tych, którzy nigdy nie rozumieli fenomenu gry.

„Więcej niż gra” - dokument o polskiej społeczności LoL-a od Riot Games - ilustracja #1
Powstał film o polskiej społeczności League of Legends.

Riot Games oraz firma Frenzy przygotowali dla polskich graczy League of Legends miłą niespodziankę. Wczoraj premierę miał pełnometrażowy film dokumentalny Więcej niż gra. Społeczność League of Legends w Polsce, w którym twórcy przedstawili historie wielu osób powiązanych z grą przez wszystkie lata jej istnienia. Materiał ma na celu pokazanie, jak fantastyczna jest polska społeczność LoL-a oraz jak wiele unikalnych momentów wydarzyło się w niej przez ostatnie 10 lat.

Materiał skierowany jest zarówno do wieloletnich graczy League of Legends, jak i osób, które nigdy w niego nie grały i „nie rozumieją jego fenomenu”. W filmie ukazane zostały osoby oraz momenty, które przez ostatnie lata znacznie przyczyniły się do wzrostu popularności gry w Polsce. I mimo że w dokumencie zabrakło kilku znaczących postaci, to zdecydowanie jest to godna wizytówka polskiego społeczeństwa.

Do obejrzenia szczególnie zachęcam tych z Was, którzy w LoL-a nie grają, ale ciekawi są jego fenomenu. W półtorej godziny poznacie m.in. historie polskiej drużyny KMT, która w 2013 roku przebojem dostała się do europejskiej ligi, najbardziej utytułowanego polskiego zawodnika – Marcina „Jankosa” Jankowskiego – czy też charyzmatycznego Macieja „Shusheia” Ratuszniaka, który wygrał mistrzostwa świata pierwszego sezonu League of Legends.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.