Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 kwietnia 2020, 13:27

Westworld – HBO odnowiło serial na 4. sezon

Emitowany obecnie trzeci sezon Westworld nie będzie ostatnim. Stacja HBO zamówiła kontynuację, ale na razie nie wiemy, kiedy trafi ona na ekrany.

Westworld – HBO odnowiło serial na 4. sezon - ilustracja #1
Historia Westworld będzie kontynuowana.

Mamy dobre wieści dla widzów serialu Westworld. Stacja HBO ogłosiła, że produkcja doczeka się czwartego sezonu. Na razie nie podano planowanej daty premiery, ani liczby odcinków. Warto dodać, że plotki o odnowieniu projektu pojawiły się już w zeszłym roku, ale tamte doniesienia sugerowały, że zdjęcia rozpoczną się pod koniec 2019 r., do czego nie doszło. Dlatego fani trochę się niepokoili i dzisiejszą nowinę powinni przyjąć z ulgą.

Pierwszy sezon ukazał się w 2016 roku, a na drugi czekaliśmy do 2018 r. Oba składały się z dziesięciu epizodów, podczas gdy emitowana obecnie trzecia seria zamknie się w ośmiu odcinkach, z których ostatni obejrzymy 3 maja.

Produkcja Westworld jest więc dosyć nieregularna, a twórcy nie tolerują pośpiechu, więc trudno powiedzieć, kiedy przyjdzie nam obejrzeć czwarty sezon. Najpewniej poczekamy do 2022 roku.

Warto dodać, że twórcy serialu, czyli Jonathan Nolan i Lisa Joy, mają kontrakt ze stacją HBO na sześć sezonów. Ten duet pracuje również nad adaptacją powieści Peryferal (ang. The Peripheral) autorstwa ojca cyberpunka Williama Gibsona. Ta produkcja powstaje jednak z myślą o streamingowym serwisie Amazon Prime Video.

Szacowana na 200 mln dolarów umowa Nolana i Joy z firmą Amazon zakłada, że twórcy będą pracowali tylko dla tego giganta, ale w kontrakcie zrobiono wyjątek dla Westworld aż do potencjalnego szóstego sezonu. W najlepszym wypadku nanim zakończy się historia tego serialu, o ile HBO będzie dalej go odnawiało.

  1. Oficjalna strona serialu Westworld
  2. Westworld – sezon 3. to dobra wiadomość dla widzów, ale zła dla ludzkości