Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2017, 21:38

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Watch Dogs 2 – tryb Showd0wn za darmo, dodatek No Compromise rozszerzony o nową zawartość

Twórcy Watch Dogs 2 ujawnili, że kooperacyjny tryb gry Showd0wn, który miał być częścią płatnego DLC, zostanie udostępniony wszystkim posiadaczom tytułu w darmowej aktualizacji. Nadchodzący dodatek No Compromise zostanie natomiast rozszerzony o nową zawartość dla pojedynczego gracza.

Grę Watch Dogs 2 czekają w najbliższym czasie dwie duże aktualizacje, wprowadzające liczne nowości dla jej wiernych fanów. Pierwszą z nich stanowić będzie ostatnie rozszerzenie wchodzące w skład przepustki sezonowej, zatytułowane No Compromise, które ukaże się 18 kwietnia na PlayStation 4 i 14 maja na Xboksie One i komputerach PC. Zgodnie z wcześniej przedstawionymi planami, częścią dodatku miał być kooperacyjny tryb rozgrywki Showd0wn. Twórcy zmienili jednak zdanie i postanowili oddać go w ręce wszystkich graczy. Zostanie on udostępniony za darmo 17 kwietnia. No Compromise zostanie w zamian za to wzbogacone o zupełnie nowe pojazdy, bronie, a także tryb wyzwań.

Kooperacyjny tryb Showd0wn pozwala na wspólną zabawę czterech osób

Tryb Showd0wn ma być przeznaczony dla weteranów Watch Dogs 2. W czasie zabawy naprzeciw siebie stają dwie dwuosobowe drużyny, rywalizujące ze sobą w meczach opartych na trzech wariantach zasad, które mają wymagać od konkurujących zespołów opanowania wszystkich dostępnych umiejętności i trików w grze. Aktualizacji udostępniającej Showd0wn towarzyszyć będą też nowe rodzaje wyścigów (drony, gokarty oraz motocross), posiadające sieciowe listy najlepszych zawodników. Dodatkowo otrzymamy nowe stroje i akcesoria, a także broń. Jest nią pneumatyczny karabinek paintballowy, wystrzeliwujący kulki z farbą, które w zabawie wieloosobowej mogą tymczasowo oślepić przeciwników. Twórcy wprowadzą także zupełnie nowy event. W jego trakcie na mapie pojawia się opancerzona furgonetka, do której możemy spróbować się włamać, równocześnie odpierając ataki ze strony jej konwojentów.

Na osoby, które zakupią No Compromise, czeka minikampania zatytułowana Moscow Gambit. Jej częścią jest też sześć nowych wyzwań oraz modele broni – pneumatyczny shotgun i karabin snajperski z usypiającymi pociskami. Otrzymamy także możliwość przebrania się w stroje medyka, policjanta i strażaka. Ich obecność nie będzie jedynie czysto kosmetyczna, bowiem wiązać będą się z nimi unikalne możliwości w otwartym świecie gry oraz reakcje napotkanych NPC-ów. Szczegóły dotyczące nowości w DLC zostaną przedstawione w trakcie specjalnego streamu w serwisie Twitch, który zaplanowano na 13 kwietnia. W czerwcu deweloperzy planują natomiast wprowadzenie nowego kooperacyjnego trybu dla czterech osób, w którym w drużynie będziemy mogli eksplorować miasto oraz wspólnie wykonywać różnego rodzaju aktywności.

  1. Oficjalna strona gry Watch Dogs 2
  2. Kompendium wiedzy o Watch Dogs 2