Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2012, 08:50

Warner Bros. Interactive zapowiedziało nową odsłonę cyklu Spy Hunter

Firma Warner Bros. Interactive zapowiedziała nową odsłonę serii Spy Hunter. Gra powstaje z myślą o konsolach Nintendo 3DS i PlayStation Vita.

Warner Bros. Interactive zapowiedziało nową odsłonę cyklu Spy Hunter - ilustracja #1
Screen z wersji na PlayStation Vita.

Mamy dobre wieści dla fanów zapomnianej już nieco serii wyścigowej Spy Hunter. Firma Warner Bros. Interactive zapowiedziała bowiem, że trwają prace nad nową odsłoną cyklu, przeznaczoną na konsole przenośne Nintendo 3DS i PlayStation Vita.

Gra zatytułowana została po prostu Spy Hunter i ma stanowić restart serii. Okazja nadarza się ku temu doskonała, gdyż w przyszłym roku cykl obchodzić będzie 30 rocznicę swojego powstania. Produkcję powierzono studiy TT Fusion, które do tej pory zajmowało się głównie pomaganiem przy tworzeniu kolejnych tytułów opartych na licencji LEGO, takich jak m.in. LEGO Harry Potter: Years 5-7, LEGO Rock Band czy LEGO Batman. Premiera nowego Spy Hunter zaplanowana została na jesień tego roku.

Wcielimy się w tajnego agenta i spróbujemy pokrzyżować plany organizacji terrorystycznej chcącej przejąć władzę nad światem. Zgodnie z tradycją serii, gra pozwoli zasiąść za kierownicą sportowego auta Interceptor, które posiada możliwość transformacji w samochód terenowy i łódź motorową. Pozwoli to na podróżowanie w każdych warunkach. Kierowana przez graczy maszyna zostanie też wyposażona w solidny zestaw uzbrojenia. Sami wybierzemy, jakie narzędzia mordu i gadżety zamontować. Pojawi się również system ulepszania części pojazdu.

Misje mają być do pewnego stopnia nieliniowe i zależnie od naszych poczynań skierowani zostaniemy na jedną z kilku możliwych tras prowadzących do celu. Po raz pierwszy w historii cyklu będziemy też mogli skorzystać z bezzałogowej sondy, która pomoże nam w planowaniu ataków. Autorzy chwalą się, że ich gra będzie bardzo widowiskowa. Kamera ma z detalami ukazywać każdą kraksę i w razie potrzeby na krótką chwilę spowalniać czas, tak abyśmy mogli w pełni nacieszyć się wyrządzonymi zniszczeniami.

Warner Bros. Interactive zapowiedziało nową odsłonę cyklu Spy Hunter - ilustracja #2Pierwszy Spy Hunter ukazał się w 1983 roku na automatach i dopiero później został przeniesiony na platformy domowe. Do niedawna seria stanowiła własność firmy Midway. Ostatnią odsłoną wydaną pod jej szyldem było Spy Hunter: Nowhere to Run z 2006 roku. Wydawca ten popadł jednak potem w olbrzymie problemy finansowe, które ostatecznie zakończyły się bankructwem. Większość posiadanych przez niego marek, w tym Spy Hunter, wykupiło Warner Bros. Interactive.