Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 lipca 2015, 13:46

Warhammer 40,000: Space Wolf - udana hybryda turówki i karcianki zawitała na Androida

W usłudze Google Play wreszcie zadebiutowała gra Warhammer 40,000: Space Wolf, czyli konwersja udanej hybrydy turowej strategii i karcianki.

Kilka dni temu na rynku zadebiutowała mobilna gra Warhammer 40,000: Deathwatch – Tyranid Invasion. Niestety, na razie mogą się nią bawić wyłącznie posiadacze urządzeń z systemem iOS. Użytkownicy Androida otrzymali jednak właśnie alternatywną okazję do zanurzenia się w mrocznym uniwersum tej marki. W usłudze Google Play pojawiła się bowiem wreszcie konwersja Warhammer 40,000: Space Wolf, czyli produkcji stanowiącej udane połączenie karcianki i turowej strategii.

Na obu platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i umożliwia wspólną zabawę posiadaczom różnych systemów.

W grze obejmujemy dowództwo nad niewielkim oddziałem kosmicznych marines, którzy polują na swoich dawnych braci, skorumpowanych przez siły Chaosu. Warhammer 40,000: Space Wolf posiada rozbudowaną kampanię fabularną, znacznie bardziej obszerną niż typowe mobilne produkcje tego typu.

Większość czasu spędzamy na toczeniu turowych bitew. Przed każdą misją wybieramy pomiędzy trzema bohaterami, z których każdy posiada inne umiejętności i styl walki. Towarzyszy mu dwóch innych wojowników, co w sumie oznacza, że zawsze dowodzimy trzyosobową drużyną. Zwycięstwa nagradzane są punktami doświadczenia, które pozwalają na rozwijanie umiejętności podwładnych.

Z tymi typowymi mechanizmami turowej strategii bitewnej zintegrowano elementy zaczerpnięte z karcianek. Podczas zabawy gromadzimy własną talię kart, reprezentujących uzbrojenie i zdolności specjalne, drastycznie wpływające na przebieg potyczek. Gracze mogą także modyfikować i ulepszać karty za pomocą systemu craftingu.

Poza kampanią fabularną Warhammer 40,000: Space Wolf oferuje także możliwość zmierzenia się z innymi ludźmi w ramach wieloosobowych potyczek PvP. Autorzy zaimplementowali system rankingów, pozwalający na rywalizację o tytuł najlepszego dowódcy. Jednocześnie sieciowe potyczki toczą się w ramach kilkumiesięcznych sezonów i po zakończeniu każdego statystyki i rankingi są resetowane.