Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2022, 18:40

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Twórcy World of Tanks otwierają oddział w Polsce

Wargaming poinformowało, że planuje otwarcie oddziałów w Warszawie i Belgradzie. Nowe studia mają być kluczowe w osiągnięciu celów firmy.

Autor fotografii: Piotr Zakrzewski. Źródło: Pixabay.

Firma Wargaming, znana z World of Tanks, poinformowała na początku kwietnia o zakończeniu swojej działalności na terenie Rosji i Białorusi, zdradzając, że studio w Mińsku – które oprócz głównej siedziby w Nikozji (stolicy Cypru) stanowiło jeden z najważniejszych jej oddziałów – zostanie zamknięte. Dzisiaj ogłosiła zaś, że planuje otwarcie oddziałów w Belgradzie (stolicy Serbii) i Warszawie.

Co to oznacza?

Tym samym Wargaming będzie mógł niedługo pochwalić się ośmioma oddziałami w Europie, w których łącznie ma pracować 400 osób. Oprócz wspomnianych wyżej miejsc firma ma biura w Wilnie, Pradze, Kijowie, Guildfordzie i Berlinie. Wiktor Kisłyj, prezes Wargaming, tak skomentował restrukturyzację:

Warszawa i Belgrad były logicznym wyborem na nowe lokalizacje, gdyż oba miasta to szybko rozwijające się sektory technologiczne o ogromnym potencjale.

Cieszymy się na bliską współpracę z branżami informatycznymi z obu aglomeracji, które pomogą w budowaniu najlepszych w swojej klasie jednostek zajmujących się tworzeniem i wydawaniem gier. Wargaming prze naprzód z wielkimi planami na przyszłość. Oddziały w Belgradzie i Warszawie będą kluczowe dla osiągnięcia naszych celów.

Zagraj w World of Tanks za darmo

Studio w Warszawie

W Warszawie początkowo będzie mieścić się niewielki zespół wydawniczy. Dalsze plany rozwoju w tym miejscu zostaną ustalone w miarę postępów restrukturyzacji firmy Wargaming.

Studio w Belgradzie

Choć odział w Belgradzie skupi się głównie na markach World of Tanks i World of Warships nie jest wykluczone, że będzie ono też opracowywać „nowe produkty” (być może chodzi o gry).

  1. W Wargaming Belgrad mają pracować ludzie z całego świata.
  2. Oddział ten stanie się ważnym miejscem relokacji pracowników Wargaming z wielu innych biur firmy.
  3. Firma rozpocznie też specjalny program lokalnych staży, Wargaming Forge. Jego celem jest szlifowanie zdolności początkujących deweloperów z okolic Belgradu.

Zagraj w World of Warships za darmo

  1. World of Tanks – strona oficjalna