Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2013, 09:22

autor: Marcin Skierski

Wargame: Red Dragon kolejną odsłoną serii RTS-ów od studia Eugen Systems

Na targach gamescom studio Eugen Systems prezentuje grę Wargame: Red Dragon. To trzecia odsłona cyklu strategii czasu rzeczywistego, której ostatnia część (Wargame: AirLand Battle) ukazała się na rynku pod koniec maja bieżącego roku.

Studio Eugen Systems zapowiedziało na Facebooku kolejną odsłonę serii Wargame. Z opisu jednego ze zdjęć opublikowanych w popularnym serwisie społecznościowym wynika, że gra będzie nosić tytuł Wargame: Red Dragon.

Na temat samej produkcji oficjalnie nic nie wiadomo. Gra jest obecnie pokazywana przez twórców na targach gamescom, a na Facebooku można zobaczyć kilka zdjęć, na podstawie których fani wyciągnęli parę wniosków. Przede wszystkim opis jednego zdjęcia ujawnia podtytuł gry: „Alexis Le Dressay ze studia Eugen Systems prezentuje zupełnie nową odsłonę Wargame, Red Dragon”.

Wargame: Red Dragon jest obecnie prezentowany na targach gamescom w Kolonii

Zdjęcia sugerują nam, że tym razem akcja będzie rozgrywać się w czasach współczesnych. Porzucimy więc klimaty zimnej wojny, która była wałkowana w poprzednich odsłonach cyklu. Prawdopodobnie przeniesiemy się na tereny Azji, a jedną ze stron konfliktu będzie Francja. Miejcie jednak na uwadze, że na razie są to tylko przypuszczenia i musimy czekać na oficjalne informacje ze strony dewelopera.

Wargame to seria strategii czasu rzeczywistego tworzonych przez francuskie studio Eugen Systems. Poprzednie odsłony kładły spory nacisk na odwzorowanie realiów historycznych. Gracze brali udział w bitwach zakrojonych na szeroką skalę i przechodzili kolejne misje w ramach kampanii dla jednego gracza. Nie brakowało trybu multiplayer, w którym można było spróbować swoich sił z innymi użytkownikami.