Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2022, 18:56

Do Warframe trafi nowa postać; to elektryzująca baletnica Gyre

Poznaliśmy Gyre – bohaterkę, która zostanie dodana do gry Warframe wraz z zaplanowanym na kwiecień 2022 roku rozszerzeniem Angels of the Zariman. To jednak nie cała nowa zawartość przewidziana w aktualizacji 31.5.

Po zapowiedzi dodatku Angels of the Zariman (umieszczonego w aktualizacji 31.5) do gry Warframe studio Digital Extremes kazało fanom czekać ponad miesiąc na pierwsze konkrety odnośnie nadchodzącej zawartości. Cztery dni temu na poświęconym produkcji kanale w serwisie YouTube odbyła się transmisja, podczas której poznaliśmy pierwsze szczegóły mającego zadebiutować w kwietniu darmowego rozszerzenia.

Piorunująca baletnica

Jego główną atrakcją będzie Gyre – nowa, dostępna do odblokowania dla wszystkich grywalna postać (tzw. frame). Na razie nie znamy pełnego zestawu umiejętności, którymi ma dysponować ta przypominająca baletnicę wojowniczka – wiemy jedynie, że bohaterka będzie władała energią elektryczną, a deweloper opisuje granie nią jako zabawne, choć nieco chaotyczne.

Po dołączeniu Gyre do puli bohaterów ich liczba w Warframe wzrośnie do czterdziestu dziewięciu. Klasycznie każda postać specjalizuje się w czymś innym – jedne lepiej leczą, inne zadają duże obrażenia itd. Wszystkie da się rozwinąć do 30. poziomu, tym samym odblokowując dla nich potężne umiejętności, które można dodatkowo ulepszać za pomocą modyfikacji.

Zawartość rozszerzenia

Ponadto wraz z premierą Angels of the Zariman do Warframe trafi sporo nowej zawartości:

  • fani mogą liczyć na nowe zadania – tak główne, jak i poboczne – oraz niedostępnych wcześniej NPC, w którymi da się wejść w interakcję;
  • nie zabraknie też, oczywiście, unikalnych przedmiotów kosmetycznych;
  • dodany zostanie również kolejny modyfikowalny apartament, a także – ostatnie, lecz nie najmniej ważne – specjalne centrum społeczności (ang. social hub) dla generowanych proceduralnie poziomów.

Kiedy premiera?

Jak zaznaczyłem na początku, dokładna data premiery rozszerzenia Angels of the Zariman wciąż nie jest znana. Wiemy jedynie, że ukaże się ono w kwietniu na PC, PS4, PS5, XOne, XSX/S i Switchu. Wydaje się, iż jest na co czekać. Po więcej informacji na temat nadchodzącego dodatku odsyłam Was do ostatniego streamu twórców.