Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2017, 10:26

autor: Adrian Werner

Warface – strzelanka studia Crytek otrzyma tryb battle royale

Studio Crytek poinformowało, że pracuje nad dodaniem trybu battle royale do Warface, czyli sieciowej strzelanki korzystającej z modelu free-to-play.

Ciekawe, czy Crytek postawiło na pustynne pole walki dlatego, że fani Playerunknown's Battlegrounds z zapartym tchem wyczekują teraz premiery tego typu mapy do swojej ulubionej gry. - Warface – strzelanka studia Crytek otrzyma tryb battle royale  - wiadomość - 2017-11-13
Ciekawe, czy Crytek postawiło na pustynne pole walki dlatego, że fani Playerunknown's Battlegrounds z zapartym tchem wyczekują teraz premiery tego typu mapy do swojej ulubionej gry.
WARFACE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Crytek
  2. Wydawca: Crytek
  3. Gatunek: FPS
  4. Platforma: PC
  5. Model biznesowy: free-to-play

Battle royale to obecnie najgorętszy tryb w gatunku wieloosobowych strzelanek, głównie za sprawą wielkiej popularności Playerunknown's Battlegrounds. Nic dziwnego zatem, że wielu deweloperów próbuje dodać ten typ rozgrywek do swoich projektów. Najnowszym przykładem tego trendu stało się studio Crytek, które poinformowało, że FPS Warface wkrótce otrzyma tryb battle royale.

Starcia rozegramy na dużej pustynnej mapie, rozmiarami przewyższającej wszystkie udostępnione wcześniej poziomy PvP do Warface. Tradycyjnie walki będą się toczyły do momentu, gdy przy życiu pozostanie tylko jedna osoba, a wraz z upływem czasu dostępny dla graczy teren ma stopniowo ulegać zmniejszeniu. W przeciwieństwie do większości produkcji tego typu, żołnierze nie będą lądowali ze spadochronami na początku meczu. Zamiast tego mają się spawnować w losowych miejscach. Ponadto skala potyczek będzie stosunkowo mała i weźmie w nich udział maksymalnie szesnaście osób.

Tryb battle royale wprowadzi do Warface najbliższa aktualizacja, choć nie podano dokładnej daty premiery patcha. Opcja dostępna będzie tylko przez pewien czas, po czym zostanie usunięta, aby autorzy mogli wprowadzić potrzebne zmiany bazujące na sugestiach graczy. Następnie tak ulepszony tryb dodany zostanie do gry na stałe.

Przypomnijmy, że Warface to sieciowa strzelanka studia Crytek, która korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Gra obecnie dostępna jest tylko na PC. Dawniej działała również edycja na Xboksa 360, ale została ona porzucona dwa lata temu.

Przed Warface tryb battle royale dodano m.in. do Grand Theft Auto Online. Inną drogą poszło studio Epic Games i zamiast wprowadzać ten typ zabawy jako dodatkową opcję do gry Fortnite autorzy opracowali odrębną produkcję, zatytułowaną Fortnite: Battle Royale, bazującą na modelu free-to-play. Czegoś podobnego próbowało dokonać studio Nival, budując na fundamentach gry MOBA Prime World projekt battle royale zatytułowany Prime Arena, ale sądząc po opiniach użytkowników serwisu Steam, efekt końcowy okazał się mocno rozczarowujący.

  1. Oficjalna strona gry Warface