Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2012, 15:40

autor: Olek

Warface – start zachodnich serwerów dopiero zimą

Darmowa, sieciowa strzelanina Warface święci triumfy na rosyjskim rynku. Deweloperzy z firmy Crytek obiecują, że serwery przeznaczone dla zachodnich graczy uruchomione zostaną tej zimy. Jest też szansa, że gra zawita na konsole.

Warface – start zachodnich serwerów dopiero zimą - ilustracja #1
Chęć udziału w betatestach gry Warface wyraziło dotąd pół miliona graczy z Ameryki Północnej i Europy.

Podczas trwających targów gamescom w Kolonii firma Crytek pochwaliła się rekordową popularnością, jaką Warface cieszy się w Rosji. Tamtejsi gracze założyli już 3 miliony kont w grze, co jest wynikiem lepszym od World of Tanks. Na swoją szansę zagrania w sieciową strzelaninę na silniku CryEngine 3 wciąż czekają odbiorcy z Europy i Ameryki Północnej, spośród których 500 tys. osób zgłosiło chęć uczestnictwa w zamkniętych betatestach.

Wersja gry przeznaczona na zachodnie rynki zapowiedziana została w ubiegłym roku. Jej wydawcą będzie firma Trion World, znana z takich produkcji jak Rift. Cevat Yerli, szef Cryteka przyznał w rozmowie z serwisem Eurogamer, że zależnie od wyników betatestów, serwery przeznaczone dla zachodnich graczy powinny ruszyć w grudniu lub styczniu, ale z pewnością tej zimy.

Pytany o możliwość przeniesienia gry także na inne platformy sprzętowe, Yerli odparł, że były takie pomysły. Kilka lat temu, gdy w tej sprawie prowadzono rozmowy, koncerny Microsoft i Sony nie wyrażały jednak zainteresowania grami opartymi o model biznesowy free-to-play na konsolach. Obecnie sytuacja uległa zmianie.

Warface – start zachodnich serwerów dopiero zimą - ilustracja #2

Aktualnie zainteresowanie Warface jest całkiem wysokie i to może być opcja. Nie podjęliśmy ostatecznych decyzji, ale jak dla mnie, jeśli obecna generacja lub jakiekolwiek inne konsole obejmą model free-to-play i zdołają sprostać wymaganiom Warface, będę szczęśliwy widząc na nich naszą grę.

Warface – start zachodnich serwerów dopiero zimą - ilustracja #3Warface to przeznaczona do rozgrywki sieciowej, pierwszoosobowa strzelanina (FPS), której akcja osadzona została w niedalekiej przyszłości. Gracze mają okazję sprawdzić się w kilku trybach zabawy kooperując lub rywalizując ze sobą. Gra korzysta z silnika CryEngine 3 i udostępniana jest na zasadzie free-to-play (za darmo) z opcją mikropłatności za niektóre przedmioty oraz udogodnienia.

  1. Oficjalna strona Warface
  2. Gramy w Warface