Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2019, 09:35

autor: Adrian Werner

W No Man's Sky można teraz tworzyć własną muzykę

No Man’s Sky otrzymało aktualizację 2.24, która wzbogaciła rozgrywkę o urządzenie ByteBeat. Oferuje ono zaskakująco rozbudowane możliwości komponowania własnej muzyki w grze.

Aktualizacja opatrzona została numerem 2.24 - W No Man's Sky można teraz tworzyć własną muzykę - wiadomość - 2019-12-17
Aktualizacja opatrzona została numerem 2.24
NO MAN’S SKY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Hello Games
  2. Wydawca: Hello Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery na PS4 i PC: sierpień 2016 r.
  6. Data premiery na XONE: lipiec 2018 r.

Od premiery No Man's Sky minęły już ponad trzy lata, a mimo to studio Hello Games ani myśli zaprzestać rozwoju tego projektu. Autorzy właśnie sprawili fanom miłą niespodziankę, wypuszczając aktualizację, która dodała możliwość komponowania własnej muzyki w grze.

Patch opatrzony został numerem 2.24 i wprowadza do gry urządzenie o nazwie ByteBeat. Pierwszy utwór generowany jest proceduralnie, ale gracze otrzymują również dostęp do zaskakująco rozbudowanych narzędzi, pozwalających m.in. ustawiać tempo, oktawy i tonację, czy dodawać różnorodne instrumenty. Istnieje także opcja synchronizowania wielu urządzeń tego typu, więc możliwości komponowania muzyki są praktycznie nieograniczone.

ByteBeat jest owocem prac głównie jednego z pracowników Hello Games, który spędził nad tym projektem długie tygodnie. Jak tłumaczą autorzy, fani gry spędzają dużo czasu na budowie baz i od dawna prosili o możliwość wzbogacenia ich o muzykę.

Przypomnijmy, że No Man’s Sky ukazało się w sierpniu 2016 r. na PlayStation 4 i PC, a dwa lata później produkcja trafiła na Xboksa One. Gra okazała się jednym z największych rozczarowań tamtego czasu, ale twórcy nie poddali się i kontynuowali rozwój projektu. Dzisiaj, po wielu patchach (w tym wydanej w sierpniu tego roku gigantycznej aktualizacji Beyond) jest to zupełnie inna produkcja i twórcom udało się odzyskać sympatię graczy.

  1. Oficjalna strona gry No Man’s Sky
  2. Recenzja gry No Man’s Sky – w kosmosie nikt nie usłyszy twojego ziewnięcia
  3. No Man’s Sky po 2 latach – recenzja aktualizacji NEXT
  4. No Man’s Sky – kompendium wiedzy