Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2021, 11:48

autor: GRG

Powstrzymaj ataki Złotej Ordy w darmowym Vedelem: The Golden Horde

Vedelem: The Golden Horde to strategia stworzona w ramach studenckiego projektu, udostępniona za darmo i ciepło przyjęta na Steamie.

W SKRÓCIE:
  • studenci stworzyli w ramach nauki grę strategiczną Vedelem: The Golden Horde i udostępnili ją za darmo w serwisie Steam,
  • w wielkich bitwach z tysiącami jednostek odpieramy kolejne fale ataków mongolskiej armii,
  • gra zebrała pozytywne oceny i stanowi jedną z niezależnych produkcji oferowanych za darmo przez Uniwersytet Nauk Stosowanych w Bredzie.

Vedelem: The Golden Horde to darmowa strategia czasu rzeczywistego (RTS) z elementami survivalu, osadzona w realiach XIII-wiecznej Europy Wschodniej. Powstała jako projekt autorski grupy studentów w ramach zajęć na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Bredzie i zbiera pozytywne oceny na Steamie – obecnie stanowią one 92 proc. wszystkich opinii. Chwalona jest oprawa graficzna, liczba dostępnych jednostek oraz wciągająca mechanika rozgrywki.

Zadaniem gracza jest stawienie czoła największemu zagrożeniu tamtej epoki: mongolskiej Złotej Ordzie. W tym celu rozbudowujemy struktury obronne zamku, zarządzamy surowcami i tworzymy armie, które będą broniły naszych ziem przed kolejnymi falami wrogów. Gra oferuje rozgrywkę w czasie rzeczywistym i walki na dużą skalę (siły biorące udział w starciach mogą liczyć tysiące jednostek). Aby przetrwać kolejne nawałnice atakujących Mongołów, musimy ulepszać i szkolić nasze wojska.

Vedelem pozwala bawić się w jednym z trzech trybów: Skirmish Mode, Endless Mode i Challenge Maps. W pierwszym musimy przetrwać ataki przeciwnika przez określoną ilość czasu, a w drugim walczymy z kolejnymi falami armii wroga bez limitu czasowego. Challenge Maps to trzynaście scenariuszy z osobnymi mapami i o różnym stopniu trudności.

Jeśli lubicie gry w stylu They Are Billions, to warto sięgnąć po Vedelem: The Golden Horde. Tytuł został opublikowany przez Uniwersytet Nauk Stosowanych w Bredzie, którego studenci tworzą gry w ramach nauki i udostępniają je za darmo na Steamie – w tym miejscu znajdziecie wszystkie wydane produkcje.

Vedelem: The Golden Horde za darmo w serwisie Steam