Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 lipca 2015, 11:46

Vector 2 – kontynuacja wyśmienitego runnera wbiegnie na iOS i Androida jesienią tego roku

Studio Nekki pracuje nad grą Vector 2, czyli platformówką typu auto-runner, będąca jednym z najlepszych przedstawicieli tego gatunku. W planach są wersja na iOS i Androida, a premiera nastąpi jesienią.

Vector, czyli jedna z najlepszych mobilnych platformówek typu auto-runner, wkrótce doczeka się kontynuacji. Studio Nekki zapowiedziało, że pracuje nad drugą częścią, która zatytułowana została po prostu Vector 2.

Produkcja zachowa wszystko to, co uczyniło pierwowzór tak udaną produkcją. Ponownie więc przeniesiemy zostaniemy do ponurej wizji przyszłości, w której Wielki Brat kontroluje każdy krok obywateli. My pokierujemy rebeliantem, który postanawia odzyskać wolność i rozpoczyna ucieczkę. Za nim ruszają siły porządkowe. Fabuła ma stanowić bezpośrednią kontynuację pierwszej części. Bohater ostatecznie został więc schwytany i przetransportowany do tajnego ośrodka badawczego, gdzie ma testować nowy sprzęt podczas śmiertelnie niebezpiecznych eksperymentów. Oczywiście, jednocześnie cały czas będzie próbował także znaleźć okazję do ucieczki.

W unikaniu śmierci pomogą mu umiejętności parkuru, pozwalające na wykonywanie imponujących akrobacji. W grze przełoży się to na rozbudowaną mechanikę platformówkową, wymagającą ręcznego wykonywania różnorodnych ruchów oraz sztuczek.

Nie zabraknie także nowości. Przede wszystkim autorzy postanowili wzbogacić grę elementami roguelike. W rezultacie wszystkie mapy, choć mające określony początek i koniec, generowane będą proceduralnie, a każda śmierć okaże się ostateczna. Ponadto twórcy obiecują masę nowych lokacji, typów przeszkód i pułapek oraz spory zestaw dodatkowych pomocnych gadżetów do odblokowania.

Studio Nekki pracuje nad grą od dwóch lat i produkcja powoli dobiega już końca Vector 2 ma zadebiutować jesienią tego roku. Na razie potwierdzono wersje na systemy iOS i Android, a kolejne platformy ujawnione zostaną ujawnione w późniejszym terminie. Warto wspomnieć, że w pierwszą część zagrało ponad 70 milionów osób, więc grupa fanów czekających na kontynuację jest spora.