Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2021, 11:47

autor: Qskan

Valheim z lepszą grafiką dzięki modyfikacji

Valheim w dalszym ciągu przyciąga uwagę graczy i modderów. Jeden z nich postanowił wziąć się za ulepszenie graficzne tytułu, dodając do gry tekstury w zupełnie nowej jakości.

W SKRÓCIE:
  • Użytkownik aC0C0NUT zamieścił na stronie NexusMods swoją modyfikację do Valheim, która znacząco podnosi jakość tekstur.
  • Mod zawiera 255 nowych modeli, w tym elementy roślinności, drewno i żelazo do craftingu, a także broń oraz opancerzenie.

To już ósmy tydzień z rzędu, gdy listę bestsellerów na Steamie otwiera Valheim. W survival od Iron Gate Studio zagrało ponad 6 milionów osób. Na sukces Valheim składa się wiele czynników, jak choćby przemyślana rozgrywka czy klimat wikińskiej przygody. Wszystko to zamknięte w opakowaniu z bardzo prostej, nieco pikselowej grafiki, która bynajmniej nie jest brzydka, ale nie każdemu musi się podobać.

Osobom żądnym czegoś lepszego z pomocą przyjdzie mod użytkownika aC0C0NUT, który udostępnił efekty swojej pracy na stronie NexusMods. Modyfikacja zawiera 255 usprawnionych modeli tekstur (m. in trawy, drzew, komponentów do craftingu z żelaza czy drewna, modeli broni i pancerza, i wiele, wiele innych).

Valheim z lepszą grafiką dzięki modyfikacji - ilustracja #1
Valheim z lepszą grafiką dzięki modyfikacji - ilustracja #2
Źródło: NexusMods

Modyfkacja obecnie zmienia modele oraz rozdzielczość 255 obiektów, ale autor podkreśla, że prace nad Texture Packiem trwają i z biegiem czasu pojawi się więcej usprawnionych tekstur. Jeśli zaś chodzi o sam rozwój gry, to cały czas czekamy na pierwszą dużą aktualizację, zatytułowaną Heart of Stone, która doda sporo nowej zawartości w aspekcie rolnictwa czy craftingu. Niestety, na ten moment nie znamy nawet przybliżonej daty wypuszczenia update’u, więc należy uzbroić się w cierpliwość.