Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2021, 15:25

Valheim pozwala latać niczym ptak dzięki modyfikacji

Społeczność Valheim wciąż daje dowody swojej kreatywności. Dzięki modyfikacji Odinflight gracze otrzymają możliwość przywdziania specjalnych skrzydeł pozwalających latać.

W SKRÓCIE:
  • Modyfikacja Odinflight dodaje do gry przedmiot pozwalający na latanie.
  • Skrzydła Odyna umożliwiają graczom latanie, jednak nauka szybowania w przestworzach ma nie być łatwa.

Pomimo detronizacji z pierwszego miejsca bestsellerów Steam przez Outriders, wikiński survival Valheim nie może narzekać na brak popularności. W sieci pełno jest przykładów na kreatywność graczy zmagających się z wrogami Odyna, którzy niczym w Minecrafcie tworzą coraz to wymyślniejsze konstrukcje.

Swoją pracą pochwalić się mogą również modderzy. W tym przypadku mowa o modyfikacji Odinflight, pozwalającej na stworzenie w grze Skrzydeł Odyna, które umożliwią osobie je noszącej wzbicie się w powietrze niczym ptak. Mod jest dziełem dwóch użytkowników Reddita: Humidbeana i Pfhoenixa. Film pokazujący skrzydła w akcji możecie zobaczyć poniżej:

Skrzydła Odyna można wyposażyć jako przedmiot zakładany na ramiona. Wykonanie i ich utrzymanie jest jednak kosztowne. Do stworzenia wymagają domyślnie 100 piór, 20 jednostek żywicy, 2 skór loksów i 20 nici lnianych do craftingu przy stole rzemieślniczym. Samo założenie skrzydeł nie uczyni z nas asów przestworzy - tak jak każdy inny element rozgrywki będzie od nas wymagać uczenia się metodą prób i błędów.

Opis moda wprost przestrzega:

Będziesz spadać. Będziesz uderzać w obiekty i spadać na śmierć. Stracisz siłę nośną, próbując robić uniki w powietrzu, i spadniesz. Uderzysz w wodę i nie będziesz w stanie się z niej wydostać. Będziesz próbował hamować i nie zdążysz. Będziesz trzepotać, aby uzyskać wysokość i prędkość, mając nadzieję, że dodatkowy ciężar w ekwipunku nie spowoduje, iż nie uzyskasz wystarczającej prędkości, by latać. Złamiesz skrzydła od uderzenia zbyt wielu rzeczy i nagle utkniesz daleko od domu. Wykonasz niezręczne lądowanie wśród wrogów i nie będziesz w stanie walczyć niczym innym niż pięściami z powodu skrzydeł, które nosisz.

Ale gdy opanujesz fizykę, wzniesiesz się w powietrze.

Skrzydła w ODINFLIGHT mają być zbalansowane pod kątem endgame’u. Są kosztowne w budowie i ulepszaniu, nie sprzyjają lataniu z pełnym ekwipunkiem, uniemożliwiają wyposażanie przedmiotów w dłoniach, gdy jesteś w nie zaopatrzony.

Modyfikacja wydaje się godna uwagi, zarówno ze względów estetycznych (widoki z góry mogą być naprawdę ładne), jak i praktycznych (latając, w szybki sposób odkrywamy nieznane części mapy). Wszystkich chętnych na zabawę w mitologicznego Ikara dzięki Skrzydłom Odyna odsyłamy pod ten link.

  1. Valheim - strona oficjalna
  2. Nexus Mods - modyfikacja Odinflight

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej