Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2012, 10:40

autor: Sarge

Twórcy smartfonów BlackBerry pojawią się na konferencji WGK w Gdańsku

Dowiedzieliśmy się, że główny wykład WGK w Gdańsku zostanie poprowadzony przez firmę Research In Motion (RIM), odpowiedzialną za smartfony i tablety BlackBerry. Tym samym znamy niemal ostateczny harmonogram imprezy.

Organizatorzy WGK (Krajowej Konferencji Wytwarzania Gier Komputerowych) ujawnili tzw. keynote, czyli główny wykład konferencji. Impreza odbędzie się w Gdańsku w dniach 31 sierpnia – 2 września, a patronat medialny sprawuje nad nią m.in. serwis gry-online.pl.

Dowiedzieliśmy się, że keynote konferencji poprowadzą dwaj przedstawiciele firmy Research In Motion (RIM), odpowiedzialnej za smartfony i tablety BlackBerry. Łukasz Dzierżak oraz Aaron Ardiri (połączy się z uczestnikami w formie wideokonferencji) omówią programistyczne i rynkowe aspekty tworzenia gier na BlackBerry 10. Co ciekawe, szczęśliwcy zostaną na miejscu obdarowani tabletami BlackBerry.

Twórcy smartfonów BlackBerry pojawią się na konferencji WGK w Gdańsku - ilustracja #1
BlackBerry

W stosunku do ostatnio ujawnionego harmonogramu konferencji dodano jeszcze wykład firmy Artifex Mundi, mającej „duże doświadczenie w eksplorowaniu nisz dalekich od zainteresowań typowych graczy”. Będzie to główny temat panelu noszącego tytuł „Gry NIE dla prawdziwych mężczyzn”. Wkrótce poznamy też szczegóły zabawy organizowanej wraz z Urzędem Miasta Gdańsk. Jej celem będzie fotografowanie odbywającej się imprezy.

Uczestnicy konferencji WGK będą mogli wysłuchać prelekcji, paneli oraz wykładów na tematy związane z branżą gier wideo. Na oficjalnej stronie internetowej dostępny jest niemal kompletny harmonogram WGK. Organizatorzy nie wykluczają jednak niespodzianek tuż przed rozpoczęciem imprezy, więc jej plan może się jeszcze zmienić.